Іранський опір. В країні люди масово відмовляються наступати на прапори США та Ізраїля

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Після збиття літака МАУ іранці протестують проти влади.

В Ірані, де десятиліттями прищеплювали громадянам ненависть до США та Ізраїлю, після збиття літака МАУ посилився рух опору проти влади. На території всієї країни люди відмовляються наступати на американські та ізраїльські прапори і виходять на антиурядові протести.

Про це пише "Радіо Свобода" 15 січня.

Так, наприклад, в Тегеранському університеті імені Шахіда Бехешті більшість студентів намагаються не наступати на намальовані на дорозі американські та ізраїльські прапори. Раніше цей університет був занесений у чорний список США через його ядерну дослідницьку діяльність.

Студенти університету Санандадж в провінції Курдистан відмовляються підніматися сходами, на яких намальовано прапор США.

"В останні роки вже повідомлялося про подібні акції протесту людей в Ірані, проте публічна відмова великої кількості студентів ходити по зображеннях прапора США, є, схоже, безпрецедентним кроком", - пише видання.

Тим часом іранські журналісти все частіше закликають відмовитися від гасел "Смерть Америці", які регулярно вигукували на державних заходах. На протестах мітингарі це гасло все частіше замінюють на "Смерть диктатору".

В матеріалі IranWire описуються вигуки протестувальників під час першої акції протесту 11 січня.

"Некомпетентна влада повинна піти у відставку!" - скандували учасники протесту. "Кому потрібна їхня відставка? Їх слід судити", - сказав хтось у натовпі. Після цього протестувальники стали скандувати "Відставки недостатньо, винних потрібно судити!".

Один із кількох тисяч протестувальників, 44-річний підприємець Хоссейн, каже, що питання в тому, коли саме занепаде "брутальний іранський режим", а не в тому, чи це станеться взагалі.

"Коли режим, який 40 років брехав своєму власному народу, нарешті під тиском визнає правду про трагедію з літаком після триденного заперечення, це - прямий удар по довірі, яку вони мали весь цей час. Довіра тепер зникла", - каже Хоссейн.

Протестувальник зазначив, що все почалося 10 років тому, коли після акцій протесту стало відомо про репресії, замовчування та вбивства мільйонів людей.

"Два роки тому були інші протести, в них брали участь менші міста, які також замовчували та репресували. А два місяці тому люди знову вийшли на вулицю, і 1500 із них вбили. Тож інтервали стають меншими, люди стають сердитішими, а режим стає більш ненадійним. І він втрачає легітимність", - каже Хосейн.

Нагадаємо, масові протести в Ірані з новою силою розпочалися після збиття ракетою літака МАУ під Тегераном. Західні ЗМІ назвали це "останньою краплею терпіння іранців". В країні розпочалися протести та мітинги, а процеси в іранському суспільстві після трагедії порівнюють з Чорнобилем, який призвів до розвалу СРСР.

Відео Влада Ірану вдалася до силового розгону демонстрантів

В Ірані другу добу не вщухають протести обурених збиттям українського "Боїнга". Тисячі людей на вулицях вимагають відставки режиму, у відповідь - спецпризначенці відмикають у середмісті мобільний зв'язок і вдаються до сили.  

Влада Ірану вдалася до силового розгону демонстрантів

Залиште свій коментар

Вибір редакції