Іранську АЕС атакував потужний комп'ютерний вірус

Бушерська атомна електростанція зазнала кібер-атаки, яка вже кілька днів вирує в Ірані. В країні вважають, що вірус створила якась "національна держава".

Перша в Ірані атомна електростанція атакована потужним комп'ютерним вірусом.

Вірус проник у персональні комп'ютери співробітників Бушерської атомної електростанції. Однак основна операційна система АЕС не постраждала.

Як повідомив керівник проекту станції Махмуд Джафарі, її як і раніше передбачається ввести в дію протягом кількох тижнів. За його словами, в даний час кілька інфікованих комп'ютерів очищаються за допомогою антивірусних програм.

Мережевий "хробак" Stuxnet здатний захоплювати контроль над промисловими об'єктами. Він атакував такі підприємства, як електростанції, водоочисні споруди і заводи по всьому світу, але найбільше випадків було відзначено в Ірані.

Деякі західні експерти вважають, що його створював колектив висококваліфікованих фахівців, за яким стоїть якась "національна держава".

Stuxnet націлений на системи німецької компанії Siemens, яка виготовляла обладнання для іранської ядерної програми.

Захід побоюється, що Іран має намір в кінцевому підсумку виготовити ядерну зброю. Проте Тегеран запевняє, що його програма має виключно мирне призначення.

"Проти Ірану розпочато електронну війну, - заявив голова Ради з інформаційної технології міністерства промисловості Ірану Махмуд Ліайі. - Вірус уразив в нашій країні майже 30 тисяч IP-адрес".

Для обговорення питання боротьби з комп'ютерною "епідемією" минулого тижня в Ірані збиралася група експертів.

Stuxnet був вперше ідентифікований фірмою, розташованої в Білорусі, в червні 2010 року. Але не виключено, що він циркулював з 2009 року.

На відміну від звичайних вірусів, цей "хробак" атакує системи, які, як правило, не приєднуються до Інтернету з міркувань безпеки.

Замість цього вірус поширюється по машинах з операційною системою Windows через порти USB - за допомогою заражених флеш-карт і інших подібних пристроїв.

Потрапивши в машину, що входить у внутрішню мережу компанії, вірус визначає специфічну конфігурацію програмного забезпечення промислового контролю, яке розробляє компанія Siemens.

Читайте також:

Іран пригрозив Росії судом за зрив постачань С-300

Іран атакований складним комп'ютерним вірусом: під загрозою атомна станція

Делегація США залишила зал під час виступу президента Ірану

Ізраїль дізнався про таємні переговори США та Ірану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: