Іранську опозицію залучили до перерахунку голосів виборців

В Ірані створять спеціальну комісію для перевірки результатів президентських виборів, куди увійдуть опозиційні політики.

Наглядова рада Ірану створить спеціальну комісію за участю представників програвших кандидатів для підготовки доповіді з оцінкою президентських виборів, що відбулися 12 червня.

"Наглядова рада вирішила створити спеціальну комісію, куди увійдуть політики і представники кандидатів, незгодних з результатами голосування, для підготовки доповіді про вибори", - заявив представник Ради Аббас-Алі Кадходаї.

"Десять відсотків голосів будуть перераховані у присутності цієї комісії, а підготовлена для широкої громадськості доповідь буде опублікована", - сказав Кадходаї.

Згідно з офіційними результатами, переконливу перемогу на президентських виборах з 62,63% голосів взяв діючий глава Ірану Махмуд Ахмадінежад, його основний суперник Мір-Хоссейн Мусаві набрав 33,75% голосів.

Мусаві звинуватив владу в підтасовуванні підсумків голосування, після чого в Ірані розпочалися масові акції протесту. За різними даними, жертвами зіткнень протестуючих з силами правопорядку стали від 13 до 19 людей, близько 100 поранені, більше 450 людей заарештовані.

Останніми днями ситуація в Ірані стала більш спокійною. Виступи прихильників опозиції в Тегерані припинилися. Незгодні з перемогою на виборах президента Махмуда Ахмадінежада застосовують більш м'які методи протесту - вони використовують плакати, викрикують гасла з дахів, включають фари машин.

Один з лідерів опозиції Ірану навіть змирився з програшем на виборах президента. Колишній глава Корпусу вартових ісламської революції Мохсен Резаї відкликав свої скарги про порушення під час голосування.

Читайте також:

Духовні лідери Ірану закликали безжально стратити протестувальників

Ахмадінежад закликав Обаму вибачитися за втручання у політику Ірану

Чавес звинуватив ЦРУ в організації акцій протесту в Ірані

Іранське духовенство запанікувало та виводить гроші за кордон

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: