Ірландія підніме податки і скоротить зарплати заради кредиту ЄС

В Ірландії взялися за дії, що допоможуть країні в отриманні кредиту від МВФ та Євросоюзу.

Уряд Ірландії представив план зі скорочення бюджетних витрат, який повинен допомогти отримати країні кредит на 85 мільярдів євро від МВФ і Євросоюзу. Ірландія за найближчі чотири роки планує скоротити дефіцит бюджету на 15 мільярдів євро.

Основний упор буде зроблений на економії: скоротити витрати планується на 10 мільярдів євро. Ще п'ять мільярдів буде отримано за рахунок введення нових податків. У результаті дефіцит бюджету Ісландії повинен скоротитися до трьох відсотків ВВП: саме така межа встановлена для країн, що входять в єврозону. У 2010 році дефіцит бюджету Ірландії з урахуванням витрат на порятунок банків може скласти 32 відсотка, що є рекордом для ЄС.

Bloomberg відзначає, що витрати на оплату праці скоротяться в Ірландії на 2,8 мільярда доларів, що може залишити без роботи до 24 тисяч держслужбовців. Ще 1,9 мільярда євро уряд отримає від підвищення прибуткового податку. Крім того, в Ірландії буде введений водний податок, податок на майно, а податок з продажів збільшиться з 21 до 22 відсотків у 2013 році і до 23 відсотків у 2014-му.

У той же час податок на доходи компаній залишився в Ірландії на рівні 12,5 відсотка. Багато європейських держав вважали, що саме його і треба підвищувати, тому що він створює великі переваги для ведення бізнесу саме в Ірландії, а не в інших країнах ЄС. Тим не менш, в Ірландії сказали, що від низького податку відмовлятися не будуть.

Криза в Ірландії загострилася в листопаді 2010 року. Спочатку уряд країни заявляв, що зможе впоратися з ним сам, проте потім все ж таки попросив допомоги у ЄС і МВФ. Зараз з питань виділення кредиту тривають консультації.

Як повідомлялося, ЄС і МВФ готові виділити Ірландії до 90 мільярдів євро.

Читайте також:

Приблизно 90 мільярдів євро отримає Ірландія в якості фінансової допомоги

МВФ: фінансова криза в Греції може інфікувати інші країни ЄС

Названий найбільш високооплачуваний лідер Європи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: