Ірландці з другої спроби схвалили Лісабонський договір

Перші результати ірландського референдуму по Лісабонському договору вже оприлюднено. Таким чином - залишились підтримати договір лише Польщі і Чехії.

Оголошені перші результати ірландського референдуму про ратифікацію Лісабонського договору.

Влада оголосила, що 68,4 відсотка жителів графства Тіпперері проголосували за ратифікацію договору. Проти виступили 31,5 відсотка жителів.

Для порівняння, під час референдуму в червні 2008 року проти Лісабонського договору висловилися 53 відсотки жителів графства.

За попередніми даними, в інших графствах Ірландії ситуація також складається на користь Лісабонського договору. Втім, прихильники і противники договору передбачали такий результат референдуму ще до офіційного оголошення перших результатів.

Нагадаємо, Лісабонський договір, складений в 2007 році, буде грати роль єдиної європейської конституції. Крім Ірландії, до даного документу досі не приєдналися Чехія і Польща. Решта 24 країни ЄС договір вже підписали.

Ірландці влітку 2008 року виступили проти ухвалення договору на референдумі. У зв'язку з цим в документ були внесені деякі узгодження, і його винесли на повторний референдум.

Президент Польщі Лєх Качинський влітку 2009 року заявив, що Польща схвалить Лісабонський договір після Ірландії. Схожу позицію озвучував чеський президент Вацлав Клаус. Втім, нещодавно питання законності підписання договору з ініціативи чеських сенаторів було передано на розгляд Конституційного суду Чехії.

Довгий час ратифікацію Лісабонського договору затримувала також Німеччина. Проте в кінці вересня 2009 німецька влада нарешті схвалила документ.

Читайте також:

Екзіт-пол: ірландці схвалили Лісабонський договір

Президент Польщі не підпише Лісабонський договір

Італія підтримала Лісабонський договір

Без Лісабонського договору не буде розширення ЄС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: