Ісламісти програли вибори в Марокко

Ісламісти не зуміли одержати більшості місць у марокканському парламенті.

Найбільшій легальній ісламській партії Марокко - Партії справедливості і прогресу (ПСП) - на минулих у п'ятницю виборах не вдалося одержати більшості місць у нижній палаті країни, заявив заступник генсекретаря партії Хасан ад-Дауді.

"За попередніми даними, ПСП одержала 41 місце в парламенті Марокко. Ми очікуємо, що після завершення підрахунку голосів наша партія займе близько 50 місць," - сказав ад-Дауді на прес-конференції у столиці Марокко Рабаті, повідомляє супутниковий канал "Аль-Джазіра".

Раніше ісламісти заявляли, що одержать більшість місць у парламенті. Експерти припускали, що ПСП дістанеться не менше 70 з 325 місць у нижній палаті марокканського парламенту.

ПСП йшла на вибори під гаслом "Чесність, справедливість і розвиток". Ісламісти називають своєю головною задачею боротьбу з корупцією, а про свою передвиборну програму кажуть, що вона "базується на ісламських основах і демократичному виборі".

Заступник генсекретаря ПСП заявив, що результати виборів обумовлені рядом порушень у процедурі голосування та звинуватив уряд країни в підкупі виборців.

"У цих виборах боролися тільки дві партії - ПСП і проурядова корумпована партія. У нашій країні насправді немає ні лівих, ні правих партій. Є тільки корупція і наша партія, яка бореться з нею," - сказав він.

На попередніх парламентських виборах у вересні 2002 року перемогу отримав проурядовий політичний блок, що включає Соціалістичний союз народних сил і партію "Істікляль". ПСП одержала тоді 37 мандатів.

В минулих у п'ятницю виборах взяло участь близько 41% зареєстрованих в країні виборців. По всій країні відкрилися більше 30 тисяч виборчих ділянок. За голоси в парламенті боролися близько 6,7 тисяч кандидатів від 33 партій і незалежних політиків.

Партія, що перемогла на виборах, одержить право сформувати уряд. Очікується, що офіційні результати виборів оголосять у неділю.

Відповідно до конституції Марокко, на всенародному голосуванні на парламентських виборах обирають лише депутатів нижньої палати. Депутатів Верхньої палати (Палати радників) обирає колегія виборників, що складається з представників місцевих органів влади.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: