"Ісламська держава" приписала собі криваву різанину в німецькому поїзді

Слідчі не поспішають із висновками про зв'язки злочинця з ІДІЛ.

17-річний біженець з Афганістану з сокирою та ножами напав на пасажирів регіонального потяга біля баварського міста Вюрцбург, важко поранив чотирьох людей і кинувся тікати, по дорозі поранивши ще одну жінку. Відповідальність за теракт взяла на себе терористична організація ІДІЛ, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

В потязі їхало до 30 пасажирів. Афганець зайшов в туалет і вийшов звідти вже з ножем і сокирою і почав нападати на перших, хто потрапили йому під руку. Волею долі чотири тяжко поранених – китайські туристи, які приїхали в Німеччину з Гонконга. Це батьки, донька та її приятель. Відомо, що принаймні один із поранених пребуває між життям і смертю.

Очевидці кажуть, що молодик кричав "Аллах акбар" і ці вигуки було чути навіть коли інші пасажири дзвонили в шкидку. Після цього нападник вірогідно сам задіяв ручне гальмо і вибіг з потягу, але на парковці йому під руку потрапила жінка, що гуляла з собакою. Її він поранив, на щастя, не смертельно. Далі нападника оточила поліція, і коли він побіг з сокирою на поліцейських, ті застрелили його кількома пострілами.

Про нападника відомо, що це 17-річний Мухаммед Рійяд, який прибув у країну рік тому і був направлений в спеціальний центр для неповнолітніх біженців, що подорожують без супроводу. А два тижні тому його взяла до себе німецька родина. Кажуть, хлопець був спокійний, ходив в мечеть тільки по святам. Проходив практику в місцевій пекарні. Під час обшуку його кімнати слідчі знайшли саморобний прапор терористичної організаціі ІДІЛ і текст мовою пашту, який, вірогідно, є прощальним листом до свого батька в Афганістані.

ВідеоПоліція з'ясувала особу нападника з сокирою в потязі біля міста Вюрцбург

Наближене до ІДІЛ інформагентство назвало хлопця своїм воїном, а згодом оприлюднило відео, де хлопець з ножем погрожує війною проти невірних. Слідчі ще перевіряють цю інформацію і доказів зв'язків біженця з ІДІЛ поки знайти не можуть. Припускають, що хлопець став прихильником терористів самостійно. За інформацією прокуратури, нещодавно хлопець дізнався, що в Афганістані загинув його близький друг. "Є певні індикатори, які вказують на те, що нападник був радикалізованим ісламістом. Але важливо зараз зібрати ще інформації. Можливо, що в грі були й інші фактори і радикалізація є лише містком від інших мотивів. Ми повинні все ретельно дослідити, і не робити поспішних висновків чи узагальнень", - пояснив керівник поліції Райнер Вендт.

У Німеччині не хочуть робити передчасних висновків стосовно всіх біженців, які за останній прибули сюди. Водночас місцеві ЗМІ говорять про проблему неповнолітніх біженців без батьків, а таких по Європі майже 100 тисяч. У Німеччині говорять про тисячі таких дітей і підлітків, які просто зникають. Кажуть, що вони легко стають здобиччю криміналу, їх можуть вербувати терористи. "Звісно, не можна заперечувати, що він був біженцем і якби його тут не було, він не зробив би цього. Але я переконаний, шо ми не можемо робити якихось радикальних суджень загалом про біженців через це", - заявив представник влади Баварії Йоахім Херрманн. Зараз кількість біженців, що прибувають у країну, дуже скоротилася. Однак ця трагедія підніме чимало питань про безпеку і про інтеграцію нових мігрантів в німецьке суспільство, переконані оглядачі.

Кореспондент ТСН Наталія Фібріг

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: