"Ісламська держава" відкрила нещадне полювання на мирних жителів - Neue Zürcher Zeitung

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Екстремісти будуть використовувати будь-які засоби, щоб зберегти свої позиції.

В іракському місті Мосул мета екстремістів – усе або нічого. Тому вони будуть використовувати будь-які засоби, щоб зберегти свої позиції. Про це пише Інга Рогг статті "Ісламська держава" відкрила нещадне полювання на мирних жителів", опублікованій на сайті газети Neue Zürcher Zeitung.

Раптом стало тихо, страхітливо тихо. Усього кілька хвилин тому було чутно звуки мінометів бійців "Ісламської держави" (ІД) в кварталі на сході Мосула. Винищувачі ревли над головою, за ними слідували глухі вибухи, від яких здригалася земля. Тепер міномети і винищувачі замовкли. Назріває піщана буря. Протягом декількох хвилин видимість падає до ста метрів. Офіцер іракського спецназу супроводжує нас до лінії фронту.

Все відмінно, каже підполковник Атір з іракського підрозділу з боротьби з тероризмом, який очолює битву за Мосул. Боротьба з ІД просувається добре. М'язистий офіцер називає хорошою війну, яка вимагає величезних жертв не тільки з боку елітного підрозділу, але все частіше забирає життя цивільного населення.

У четвер в результаті серії атак загинули, щонайменше, 23 людини, десятки поранені. За даними армії, три терористи-смертники підірвали себе в наповнених вибухівкою автомобілі на ринку в районі Гогджали. Були вбиті 15 цивільних осіб і 8 співробітників поліції, сказав представник армії. Щонайменше, ще один жорстокий напад цього тижня було направлено на пункт розподілу настільки необхідної допомоги жителям Мосула. У четвер ООН повідомили, що 11 людей стали жертвами двох нападів із застосуванням мінометних снарядів, у тому числі чотири іракських помічника. "Люди, які чекають на допомогу, перебувають у небезпеці, і потребують підтримки", - сказала Ліз Гранде, координатор ООН з надання гуманітарної допомоги в Іраку. Всі сторони, що воюють, зобов'язані дотримуватися норм міжнародного гуманітарного права.

Відео Іракська армія розпочала спецоперацію по звільненню міста Мосул

Цивільне населення оголошено поза законом

ІД ніколи не турбувало міжнародне право. Навпаки. У середині листопада місцеве духовенство екстремістів, якийсь Абу Аюб, раптово оголосив цивільне населення у "звільнених" районах поза законом. Вони невіруючі, сказав проповідник на власному радіо ІД. Відтоді екстремісти стріляють з мінометів і снайперських гвинтівок по всім, хто пересувається вулицями. Або, як у четвер, вони підривають себе серед цивільних осіб.

З початку наступу, армія, за її власними даними, захопила чверть міста. На початку прем'єр-міністр Хайдер аль-Абаді оптимістично заявляв, що Мосул буде звільнений до кінця року. Тим часом, прийшло протверезіння. Число жертв серед військ настільки високе, що деякі солдати сумніваються в доцільності великого наступу на цьому етапі. Краще було б почекати до весни, тоді погода була б більш підходяща, кажуть солдати. Це було б краще і для цивільного населення.

Десятки тисяч, як і раніше живуть в місті. Метр за метром, солдатам доводиться битися на вузьких вуличках. Але вже два тижні наступ не просувається. Це, мабуть, одна з причин, чому командири обмежили доступ журналістам. Ми увійшли в останню групу, якій підполковник Атір показав "звільнені" райони. Ми зигзагами проїжджаємо вулицями та провулками: повз ворви, вигорілі вщент автомобілі і закриті магазини. У деяких будинках мешканці вивісили білі прапори. Іноді зі своїх будинків з'являються чоловіки, діти, інколи – жінки. Деякі дружньо підмигують офіцеру і показують знак перемоги, інші дивляться зі скам'янілими осбличчями.

Відео Лідер "Ісламської держави" втік з іракського міста Мосул

Попередження про снайперів

Перед руїнами мечеті накопичилося сміття. В одному з провулків до нас підходить стривожена пара. "Обережно, там снайпер", - попереджає чоловік підполковника Атіра. У кварталі багатоповерхових панельних будівель часів Саддама чоловіки запускають невеликий генератор, щоб набрати воду з джерела в два великих пластикових контейнера. Водопостачання і електрику було зруйновано ще кілька тижнів тому. На візку, який вони насилу можуть тягти, дві маленькі дівчинки відправляються додому з заповненими водою каністрами.

Поряд із насосною станцією разом зі своєю родиною живе Умм Ахмед. Два дні тому ІД вистрілили з міномета в її подвір'я, каже вона. Автомобіль, її найцінніше майно, повністю згоріли. Найгірше, що у її сім'ї скоро закінчиться їжа, каже Умм Ахмед. Потім полковник Атір квапить нас. Під густими хмарами піщаної бурі з усіх боків з'являються люди. Спираючись на тростину, з вузлом на лівому плечі, вулицею йде старий. Із провулка вийшла сім'я з трьома маленькими дітьми. З іншого провулка двоє підлітків вивозять на дерев'яному візку старого. Сотні людей відправляються в шлях у надії знайти захист в іншому районі.

Відео У звільненому від ісламістів іракському місті виявили масові поховання людей

Залиште свій коментар

Вибір редакції