Ісламський тероризм тепер у Таїланді

На півдні Таїланду ісламські сепаратисти тероризують учителів. Є троє жертв. Влада Таїланду зачиняє школи.

У ході серії нападів на школи на півдні Таїланду тамтешні ісламські терористи вбили в понеділок трьох учителів, повідомляє національне інформаційне агентство ТНА. 

Під час теракту, скоєного в районі Ранґає провінції Шри-Сакорн, було вбито вчителя. Раніше терористи вбили двох учительок-буддисток просто в бібліотеці. 

Як заявив директор першої освітньої зони Наратхивата Пайрат Сенґтонґ (Pairat Saengthong), ухвалено рішення закрити всі школи небезпечних районів таїландського півдня, починаючи з наступного дня, на невизначений термін. 

Державною релігією в Таїланді є буддизм, і тому навіть на півдні, де мешкають переважно послідовники ісламу, більшість урядових службовців є прихильниками цієї релігії. Тим часом, корінні жителі південних провінцій буддистського королівства, приєднаних до нього якесь сторіччя тому, в етнічному плані ближчі до малайців, ніж до інших таїландців, і розмовляють малайською мовою. 

Там активно діє не менше чотирьох місцевих терористичних організацій, які домагаються створення на півдні незалежної ісламської держави. За оцінкою влади, чисельність самих бойовиків на півдні Таїланду сягає на цей момент тисячі чоловік, яких підтримують близько десяти тисяч переконаних радикалів. А всього під спостереженням правоохоронних органів, за даними газети "Бангкок пост", знаходяться близько 200 тисяч мусульман віком від 15 до 20 років, що мешкають на півдні. 

Однією з головних мішеней для нападів терористів є вчителі урядових шкіл. У липні минулого року ісламізм застрелив одного з них прямо на очах його учнів, яким довелося терміново надавати психологічну допомогу. 

Хвиля насильства на півдні королівства здійнялася після нападу на військовий табір у Наратхиваті в ніч на 4 січня 2004 року, коли загинули чотири солдати і було викрадено декілька сотень автоматів. Від того часу теракти в південних провінціях Таїланду відбуваються практично щодня. Число їх жертв уже перевищило 2 200 чоловік. 

Тільки за один день наприкінці минулого місяця в результаті двох терактів на півдні Таїланду загинуло відразу 18 чоловік, включно з 11 членами воєнізованих формувань уряду країни.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: