"Ісламську державу" очолив новий ватажок замість вбитого аль-Багдаді – ЗМІ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

"Халіф" перед своєю смертю був номінальним лідером організації.

Терористична організація "Ісламська держава" вже призначила нового ватажка замість ліквідованого Абу Бакра аль-Багдаді.

За інформацією видання Newsweek, Абдулла Кардаш, іноді пишеться Каршеш, а також відомий як Хаджі Абдулла аль-Афарі, був висунутий аль-Багдаді ще в серпні, щоб керувати "мусульманськими справами" організації. Цю заяву розповсюдило близьке до ісламістів новинне агентство Amaq, але ніколи публічно не підтверджувала сама "ІД".

Про колишнього іракського військового офіцера, який колись служив під керівництвом покійного лідера Саддама Хуссейна, мало що відомо. Один представник регіональної розвідки на умовах анонімності розповів, що Кардаш взяв на себе роль аль-Багдаді - хоча останній втратив більшу частину свого значення на момент своєї смерті. За словами розвідника, роль "халіфа" стала значною мірою символічною.

"Багдаді був номінальним лідером. Він не брав участі ні в операціях, ні у щоденних справах", – сказав розвідник Newsweek. "Все, що Багдаді робив, казав "так" чи "ні", але не брав участі у плануванні".

Як повідомлялося, низка американських ЗМІ повідомили про те, що 26 жовтня, під час спецоперації в сирійській провінції Ідліб знищили ватажка терористичної організації "Ісламська держава" Абу Бакра аль-Багдаді. 

Потім американський президент Дональд Трамп підтвердив загибель аль-Багдаді під час спецоперації в сирійській провінції Ідліб. За словами лідера Сполучених Штатів, Абу Бакр аль-Багдаді втікав від переслідування тунелем разом з трьома дітьми. Він зрозумів, що опинився в пастці, а тому підірвав на собі жилет смерті.

Раніше неодноразово заявлялося про загибель Абу Бакра аль-Багдаді. Зокрема, Міноборони РФ і сирійська правозахисна організація Syrian Observatory for Human Rights заявили про загибель лідера "Ісламської держави". Утім, агентство бойовиків Amaq не повідомляло про смерть свого лідера. Білий дім та Пентагон також не підтверджували повідомлення.

У квітні 2019 року ватажок "Ісламської держави" Абу Бакр аль-Багдаді з'явився на відео - вперше з липня 2014 року, коли він виступав у Великій мечеті в іракському Мосулі.

Відео Президент США оголосив перемогу над "Ісламською державою" в Сирії

США виводять війська із Сирії. Інформацію про це підтвердили у Білому домі після того, як президент Дональд Трамп заявив у Twitter про перемогу над терористичним угрупованням "Ісламська держава". 

Президент США оголосив перемогу над "Ісламською державою" в Сирії

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції