Ісландія почала переговори про вступ до Євросоюзу

В Ісландії наголошують на важливості вступу країни до ЄС. Якщо б країна вступила до ЄС кілька років тому, вона змогла б уникнути різкого спаду, викликаного світовою кризою.

Ісландія 27 липня почала переговори про приєднання до Євросоюзу.

За словами міністра закордонних справ Ісландії Оссур Скарпедінсона (Ossur Skarphedinson), якщо б країна вступила до ЄС кілька років тому, вона змогла б уникнути різкого спаду, викликаного світовою фінансовою кризою.

Економіка Ісландії постраждала від кризи сильніше за всіх країн світу. У 2008 році країна опинилася на межі дефолту - рівень інфляції різко виріс, курс місцевої валюти впав, а фондовий ринок втратив три чверті своєї капіталізації. Влада Ісландії була змушена націоналізувати три найбільші банки країни, що опинилися на межі розорення, а також звернутися за допомогою до міжнародних фінансових інститутів. Зокрема, Міжнародний валютний фонд виділив Ісландії кредит у розмірі 167,5 мільйона доларів.

У липні 2009 року Ісландія подала офіційну заявку на вступ до ЄС, яка повинна була отримати схвалення 27 країн - учасниць альянсу. Передбачається, що Ісландія зможе вступити до Євросоюзу не раніше 2013 року.

Читайте також:

Ісландія починає переговори про вступ у Європейський союз

Євросоюз схвалив нові санкції проти Ірану

Грузія розпочала переговори про асоційоване членство в ЄС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: