Ісландія починає переговори про вступ у Європейський союз

На сьогоднішній день Ісландія вже повністю інтегрована в Європейський союз і завдяки цьому, переговорний процес обіцяє бути досить швидким.

У вівторок, 27 липня, Ісландія починає переговори про вступ до Європейського союзу.

На сьогоднішній день Ісландія вже повністю інтегрована в Європейський союз і завдяки цьому, переговорний процес обіцяє бути досить швидким.

Проте, більшість населення країни проти приєднання до ЄС. Згідно з даними останнього опитування громадської думки, близько 50% громадян Ісландії виступають проти приєднання до Європейського союзу.

Також переговорний процес може бути ускладнений узгодженням питань, що стосуються ведення рибальства в ісландських водах і китобійного промислу.

Як повідомляє джерело, після вступу в ЄС Рейк'явіку доведеться підлаштувати свою рибну галузь під стандарти Євросоюзу і відкрити великі частини своєї економічної зони для риболовів з інших країн ЄС. У результаті, після того як ісландська риболовецька галузь буде приведена у відповідність з вимогами і нормами ЄС, вона понесе неминучі фінансові втрати.

Також серйозні розбіжності існують і з проблеми китобійного промислу. Ісландія поряд з Норвегією вийшла з міжнародного мораторію, що забороняє ведення такого промислу.

Однак, як підкреслили в Європарламенті, Ісландія повинна негайно ввести повну заборону на полювання на китів, щоб цілком відповідати європейським нормам при вступі до Євросоюзу. В Ісландії до даного промислу ставляться як до традиційного.

Також процес переговорів може ускладнити проблема заборгованості ісландських банків перед вкладниками Європи, перш за все, Великобританії та Нідерландів.

На даний момент Ісландія не компенсувала втрати іноземних вкладників, оскільки необхідних коштів у неї немає. При цьому переважна більшість населення країни вважає, що втрати були понесені іноземцями в результаті форс-мажору і повертати нічого не варто.

На думку аналітиків, переговори між Ісландією та ЄС можуть бути завершені в рекордні терміни - до початку 2012 року. Однак, швидше за все, остаточно Рейк'явік повноцінно інтегрується в структури Євросоюзу лише в 2013 році.

Нагадаємо, що 17 червня, лідери ЄС погодилися почати переговори про вступ Ісландії до європейської спільноти, проте назвали однією з головних умов повернення грошей, які нідерландські та британські вкладники втратили у зв'язку з банкрутством ісландського банку Icesave.

Читайте також:

Євросоюз схвалив нові санкції проти Ірану

Грузія розпочала переговори про асоційоване членство в ЄС

Естонія увійде до зони євро з 2011 року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: