Ісландія подала заявку на вступ до Євросоюзу

Щоб уникнути загальнонаціонального банкрутства, влада Ісландії вирішила приєднатисядо ЄС.

В четвер, 23 липня, Ісландія подала офіційну заявку на вступ до Євросоюзу, повідомив представник Ради ЄС.

За словами глави МЗС Швеції, яка головує в ЄС, приєднання до європейської спільноти Ісландії дозволить активніше співробітничати з "арктичним регіоном, важливим як в плані екології, так і нових морських шляхів".

Водночас, повідомив він, заявка на вступ Ісландії до ЄС буде розглянута "таким же чином, як і всі інші заявки на членство в Євросоюзі".

Тиждень тому парламент Ісландії проголосував за надання уряду мандата на початок переговорів про вступ країни до Євросоюзу. "За" проголосували 33 депутати, 28 законодавців висловилися проти, двоє утрималися.

У ісландському парламенті сподіваються, що вступ країни до ЄС і, як наслідок, перехід на єдину європейську валюту, дозволить оздоровити національну економіку, яка наразі переживає глибоку рецесію.

Наприкінці 2008 року через фінансову кризу збанкрутували три найбільші банки Ісландії. Країна з населенням трохи більше 300 тисяч людей опинилася на межі банкрутства, різко впав курс національної валюти - крони. Зараз зовнішній борг Ісландії у декілька разів перевищує ВВП. Країна отримала кредити в 2,5 мільярда доларів від скандинавських країн і 2,1 мільярда від МВФ.

Якщо заявка Ісландії буде схвалена країнами ЄС, питання про приєднання країни до цієї регіональної організації буде винесено на загальнонаціональний референдум. Влада Ісландії розраховує, що їхня країна стане членом Євросоюзу в 2011 році.

Читайте також:

ЄС готовий прийняти Ісландію навіть без заявки

Новий уряд Ісландії очолила колишня стюардеса-лесбіянка

Уряд Ісландії подав у відставку через економічну кризу

В Ісландії демонстранти закидали поліцію йогуртами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: