Ісландія подає заявку на вступ у ЄС

Ісландія проведе референдум, на який буде винесено питання про вступ до Євросоюзу.

Парламент Ісландії висловився за початок переговорів про вступ країни до Євросоюзу, надавши можливість уряду подати офіційну заявку до Брюсселя. 33 члени парламенту проголосували за початок переговорів, проти висловилися 28.

За словами прем'єр-міністра країни Йоханни Сигурдардоттір, офіційна заявка до Брюсселя може бути подана вже найближчого дня.

У разі ухвалення заявки Ісландія проведе референдум, на який буде винесено питання про вступ до Євросоюзу. Країна може стати 28-м членом ЄС, вважає Йоханна Сигурдардоттір.

Правляча партія соціал-демократів виступає за зміцнення зв'язків з Європою і прийняття євро.

Проте ісландські євроскептики вважають, що квоти на вилов риби, які існують в ЄС, завдадуть збитків ісландській риболовецькій галузі, яка відіграє найважливішу роль в економіці країни.

Голосуванню передували п'ятиденні дебати в парламенті. Всі ці дні біля його стін проходили демонстрації протесту, учасники яких тримали плакати з написами "ЄС - ні, дякуємо".

Один з демонстрантів сказав: "Ми можемо втратити все і не нічого вигадати. Ми турбуємося про наші рибні господарства і фермерів".

До цих пір в Ісландії, де проживає 320 тисяч людей, переважали скептичні настрої з приводу приєднання до ЄС.

Проте оглядачі відзначають, що тепер - після краху економіки країни минулого року, коли акції провідних ісландських банків стрімко впали протягом кількох днів, чимало ісландців ставляться до ідеї вступу до Євросоюзу з великим ентузіазмом.

Нагадаємо, ще одним претендентом на вступ до Європейського союзу є Албанія, яка подала до ЄС відповідні документи наприкінці квітня. Країни ЄС ратифікували з Албанією Договір про асоціацію і стабілізацію, що сприймається як перший крок до членства в цій організації.

Останніми членами Євросоюзу з 1 січня 2007 року стали Болгарія і Румунія. Таким чином членами ЄС зараз є 27 держав, в яких, в цілому, проживає більше 500 млн людей.

Читайте також:

ЄС скасовує візи для Сербії, Чорногорії та Македонії

Євросоюз готує нову банківську реформу

Євросоюз влаштував Ірану дипломатичний бойкот

Євросоюз скасував переговори про вступ Хорватії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: