Ісландці вирішили на референдумі не віддавати британцям і голландцям борги

За результатами обробки 70 тисяч бюлетенів, проти законопроекту виплати компенсації вкладникам Icesave проголосували понад 93 відсотки учасників.

Жителі Ісландії висловилися проти виплати компенсацій з бюджету іноземним вкладникам банку Icesave, що розорився.

Такі попередні результати референдуму з питання про компенсації, що пройшов в Ісландії в суботу, 6 березня.

Попередні підсумки референдуму були оголошені в ніч на неділю, 7 березня, у прямому ефірі ісландського телебачення. Уряд Ісландії вже оголосив, що візьме до уваги результати голосування.

За результатами обробки 70 тисяч бюлетенів, проти законопроекту проголосували понад 93 відсотки учасників референдуму.

Банк Icesave, що розорився в 2008 році, активно залучав кошти іноземних клієнтів, у тому числі громадян Великобританії та Нідерландів. На початку жовтня 2008 року банк Landsbanki, підрозділом якого був Icesave, перейшов під контроль уряду Ісландії.

Влада Нідерландів і Великобританії виплатила своїм громадянам, які вклали кошти в Icesave, близько 3,8 мільярда євро в якості компенсації, і зажадали від влади Ісландії відшкодувати цю суму. Виплата компенсації була однією з ключових умов видачі Ісландії кредиту МВФ.

У грудні 2009 року парламент Ісландії схвалив законопроект, що передбачає виплату з бюджету 3,8 мільярда євро як компенсацію іноземним вкладникам. Передбачалося, що виплати будуть проводитися поетапно і завершаться в 2014 році.

Проте законопроект викликав різке невдоволення ісландців, які вважали, що платники податків не повинні нести відповідальність за допущені керівництвом Icesave помилки. Якщо суму компенсації розділити на 320 тисяч жителів Ісландії, вказували противники законопроекту, то на кожного громадянина цієї держави припаде до 12 тисяч євро.

Не менше чверті громадян Ісландії, які мають право голосу, підписали петицію на ім'я президента країни Олафур Рагнар Грімссон з вимогою накласти вето на законопроект. Президент Ісландії прислухався до думки громадян, і питання про виплату компенсацій було винесено на референдум.

Уряд Ісландії вже після того, як стало зрозуміло, що підготовлений законопроект про виплату компенсацій не буде схвалений президентом, оголосив, що продовжує вести переговори з владою Великої Британії та Нідерландів. Ісландська влада розраховує, що їм вдасться погодити схему виплат, що влаштовує всі сторони. Мова про відмову відшкодувати іноземним вкладникам втрачені в Icesave кошти не йде, неодноразово підкреслювали члени уряду Ісландії.

Читайте також:

Єврокомісія закликає розпочати переговори про вступ Ісландії в ЄС

Ісландія відмовилася платити компенсації іноземним вкладникам

Ісландія подала заявку на вступ до Євросоюзу

ЄС готовий прийняти Ісландію навіть без заявки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: