Іспанія буде судити міністрів Буша за тортури

Правозахисники стверджують, що тортурам у спецв'язниці в Гуантанамо піддавалися іспанські громадяни.

Вищий суд Іспанії погодився заслухати справу щодо шести колишніх співробітників адміністрації екс-президента США Джорджа Буша-молодшого. Їх звинувачують у застосуванні тортур у в'язниці Гуантанамо.

Позов проти чиновників подали правозахисники. Два тижні тому була оприлюднена доповідь Міжнародного комітету Червоного Хреста, в якій стверджувалося, що ЦРУ застосовувало тортури під час допитів підозрюваних у зв'язках з "Аль-Каїдою".

Розгляд скарг доручений слідчому за особливо важливими дорученнями Бальтасару Гарсону. Він відомий гучними судовими розслідуваннями, зокрема тим, що видав ордер на арешт колишнього чилійського диктатора Аугусто Піночета.

Юридичними підставами для порушення справи стали свідчення п'яти громадян Іспанії, які відбували ув'язнення в Гуантанамо.

Правозахисники стверджують, що чиновники дозволили спецслужбам використовувати при допиті імітацію утоплення: ув'язненого на деякий час занурювали головою у воду.

Зокрема, звинувачення висунуті проти колишнього високопоставленого співробітника Пентагону Дугласа Фейта. Раніше він вже опинявся в центрі політичного скандалу, коли з'ясувалося, що відомості про наявність в Іраку зброї масового знищення, надані американською розвідкою до початку військової операції, були сильно спотворені.

Обвинувачені, серед яких також колишній міністр юстиції в уряді Буша Альберто Гонсалес, можуть бути арештовані при спробі покинути США, якщо суд випустить відповідне розпорядження.

Іспанські суди мають повноваження розглядати справи про застосування тортур або про військові злочини, навіть якщо вони здійснені на території іншої держави.

Нагадаємо, 20 січня чинний президент США Барак Обама підписав указ про закриття протягом року спецв'язниці на базі Гуантанамо. З 2002 року там утримуються захоплені американцями в ході операцій в Афганістані та Іраку бойовики "Аль-Каїди", їх посібники, а також ті, хто підозрюється в причетності до тероризму.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: