Іспанія, Данія та Нідерланди спростували своє визнання лівійських повстанців

Іспанія заявила, що ставиться до Національної перехідної ради, як до "шанованого співрозмовника", але не підтримує і не визнає її. Данія такої ж думки.

Іспанія, Данія і Нідерланди спростували інформацію про своє визнання повстанської Національної перехідної ради в якості єдиної легітимної влади в Лівії. Раніше повідомлення про це, яке виявилося помилковим, поширили самі лівійські повстанці.

У МЗС Іспанії заявили, що позиція офіційного Мадрида з приводу ситуації в Лівії залишається незмінною. "Ми ставимося до ради як до шановного співрозмовника. Використовувати представника іспанського уряду в Бенгазі означає, що ми хочемо розвивати діалог з Національною перехідною радою, але ніяк не підтримати або визнати його", - підкреслюють в іспанському зовнішньополітичному відомстві.

У Копенгагені висловилися схожим чином, назвавши повстанський орган влади лише компетентним і актуальним учасником переговорного процесу. Амстердам обмежився заявою про те, що Нідерланди Національну перехідну раду Лівії не визнавали.

5 травня лівійські повстанці оголосили, що їх раду визнали Іспанія, Нідерланди, Данія, а також Канада. Якщо перші три згадані країни рішуче спростували заяву повстанців, то від Канади ніякої реакції поки не було.

Національна перехідна рада, сформована в Бенгазі на противагу тому, хто бореться за владу полковнику Муаммару Каддафі, дійсно зуміла заручитися визнанням декількох держав. Законною владою лівійських повстанців вважають Франція, Італія, а також Катар і Гана.

Слід нагадати, що в четвер, 5 травня, представники міжнародного співтовариства провели в Римі зустріч, присвячену ситуації в Лівії. За підсумками нарад було вирішено сформувати матеріальний фонд на підтримку повстанського руху в Лівії. За останніми даними, які навів міністр закордонних справ Італії Франко Фраттіні, на потреби повстанців вже зібрано близько 250 мільйонів доларів. Крім того, за підсумками тієї ж зустрічі держсекретар США Гілларі Клінтон пообіцяла роздати лівійцям кошти з рахунків Каддафі та його уряду, заблокованих у відповідності з санкціями ООН.

Читайте також:

Каддафі запропонував НАТО нафту в обмін на мир

Туніс звинуватив Лівію у порушенні кордону

НАТО відкинуло пропозицію Каддафі про перемир'я: потрібні не слова, а дії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: