Іспанія хоче відвернути теракти

Силові органи Іспанії приведені в бойову готовність через ймовірні теракти з боку баскського угрупування ЕТА.

Іспанія хоче відвернути теракти
У правоохоронних органів є дані, що ЕТА володіє в даний час як мінімум чотирма бойовими групами. (Фото: Архів)
Силові структури Іспанії приведені в бойову готовність через ймовірну серію терактів з боку баскського сепаратистського угрупування ЕТА. Про це заявив у понеділок представник міністерства внутрішніх справ країни.

"Всі підрозділи Національної поліції і Цивільної гвардії (жандармерії) приведені в повну бойову готовність у зв'язку з наявною інформацією про підготовлену серію терактів, які можуть відбутися найближчими днями як в Країні басків (північ Іспанії), так і в будь-якому іншому районі країни", - повідомив представник МВС.

За його словами, "метою можливих терактів може бути демонстрація оперативних можливостей ЕТА і залякування населення: дану тактику угрупування вже застосовувало в 2000 році, коли протягом липня-серпня в результаті десятка замахів було вбито 7 людей - політиків і військових".

"У правоохоронних органів є дані, що ЕТА володіє в даний час як мінімум чотирма бойовими групами: одна постійно знаходиться в провінції Віскайа (Країна басків), інша - в Наваррі (північ Іспанії), а дві є мобільними і здатні здійснювати теракти в будь-якій точці Іспанії", - сказав представник міністерства. Він відзначив, що "ще декілька груп займаються доставкою бойовикам вибухівки, ймовірно, з Франції і Португалії".

Минулої п'ятниці ЕТА організувала вибух великої потужності у казармі Цивільної гвардії в баскському місті Дуранго. Двоє охоронців отримали легкі поранення; зруйнована будівля казарми, довколишні житлові будинки і декілька десятків автомобілів.

Представник МВС повідомив також, що в понеділок група експертів Цивільної гвардії відправляється до Португалії для допомоги силовим структурам цієї країни в пошуку бойовиків ЕТА, які переховуються на її території.

"У нас є підстави підозрювати, що угрупування створило на території Португалії свої осередки, зокрема, має там мережу конспіративних квартир", - сказав представник МВС.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: