Іспанія офіційно прийняла головування в Євросоюзі

Найближчі шість місяців в ЄС головуватиме Іспанія. Серед найважливіших завдань періоду - подолання економічної кризи і боротьба з безробіттям.

Іспанія офіційно прийняла естафету головування в Європейському союзі на найближчі шість місяців.

Урочиста церемонія відбулася в Королівському оперному театрі у Мадриді. Голова іспанського уряду Хосе Луїс Родрігес Сапатеро у присутності короля Іспанії Хуана Карлоса I та інших членів королівської сім'ї прийняв з рук міністра закордонних справ Швеції Карла Більда символічну естафетну паличку головування в ЄС.

Виступаючи на церемонії, іспанський прем'єр заявив, що його країна "віддасть всі сили, щоб гідно виконати почесну місію".

Серед найважливіших завдань майбутнього періоду Сапатеро відзначив подолання економічної кризи і боротьбу проти зростання безробіття.

Хосе Луїс Родрігес Сапатеро і Хуан Карлос I
AFP
Іспанський прем'єр Хосе Луїс Родрігес Сапатеро і король Хуан Карлос I тримають прапор ЄС
Він підкреслив, що в рішенні цих та інших завдань, що стоять перед Євросоюзом, Іспанія працюватиме в тісному контакті з присутніми на церемонії першим президентом ЄС Херманом Ван Ромпеєм, головою Єврокомісії Жозе Мануелом Баррозу, президентом Європарламенту Єжи Бузеком і керівниками інших європейських структур.

Церемонія офіційного вступу Іспанії на пост голови ЄС завершилася символічним фотографуванням іспанського прем'єр-міністра і президента ЄС Ван Ромпея, які удвох приймають естафетну паличку головування в ЄС від Швеції, що виконувала цю місію останні півроку.

За декілька годин до урочистої церемонії Сапатеро, Ван Ромпей і Баррозу обговорили підготовку надзвичайної зустрічі з питань економіки і зайнятості, заплановану на 11 лютого поточного року в Брюсселі.

Читайте також:

Перший президент ЄС приступив до своїх обов'язків

Головою G8 стала Канада

Президентом Євросоюзу став бельгійський прем'єр

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: