Іспанія тріщить по всіх швах

Правляча партія "Ліві республіканці Каталонії" ухвалила рішення домагатися референдуму про вихід свого регіону зі складу Іспанії.

Партія "Ліві республіканці Каталонії" (ПЛРК - Esquerra Republicana de Catalunya) ухвалила на конференції, що відбулася в суботу, рішення домагатися референдуму про вихід свого регіону зі складу Іспанії, повідомляє агенція "РИА Новости" з посиланням на представника цієї партії.

"Наша партія вважає, що референдум має відбутися 2014 року, а до того каталонський парламент зобов'язаний ухвалити проведення цього плебісциту, який визначить майбутнє Каталонії", - сказав представник партії.
Він зауважив, що "учасники конференції поставили подальше перебування представників ПЛКР у складі правлячої коаліції Каталонії трьох лівих партій в залежність від ухвалення найближчим часом у місцевому парламенті закону про референдум".

"Дату референдуму ми обрали не випадково - вона збігається з 300-річчям позбавлення Каталонії її національних привілеїв у складі іспанської держави, що відбулося внаслідок поразки каталонців у так званій Війні за іспанський спадок початку XVIII століття", - пояснив співрозмовник агенції.

ПЛРК, заснована 1931 року, домагається незалежності Каталонії, великого та найрозвиненішого промислово регіону, розташованого на північному сході Іспанії. Вона також різко критикує іспанську конституційну монархію й виступає за встановлення республіканського ладу в Каталонії.

Партія утворює регіональний уряд разом із каталонськими соціалістами й комуністами, а її лідер - Жозеп Люіс Карод Ровіра (Josep Lluis Carod Rovira) є віце-головою каталонського уряду.

На минулому тижні про свій намір провести референдум з проблеми незалежності офіційно заявив і керівник баскської адміністрації християнський демократ Хуан Хосе Ібаррече (Juan Jose Ibarretxe). Цей референдум може відбутися вже 25 жовтня 2008 року. Країна басків вважається другим, після Каталонії, найрозвиненішим районом Іспанії. 

Конституція Іспанії не передбачає можливості виходу зі складу держави її окремих регіонів, тому уряд країни в особі Іспанської соціалістичної робітничої партії вважає референдуми з цього питання незаконними і обіцяє не припустити їх проведення.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: