Іспанії загрожує юридичне безвладдя

У листопаді Іспанія може залишитися без юридичної влади через політичне протистояння між урядом і опозицією.

Прапор Іспанії
Найближчим часом Іспанія може залишитися без юридичної влади
Найближчим часом Іспанія може залишитися без юридичної влади через гострі розбіжності між урядом і опозицією з приводу її керівного органу - Генеральної Ради юридичної влади (ГРЮВ), повідомило у вівторок джерело в юридичних колах країни.

„У листопаді добігає кінця термін повноважень колишнього складу Генеральної Ради юридичної влади (ГРЮВ), а критерії формування нової Ради поки не вироблені через розбіжності між урядом, представленим Іспанською соціалістичною робочою партією (ІСРП) та консервативною Народною партією, що знаходиться в опозиції (НП)," - повідомив агентству РІА Новости на умовах анонімності співробітник ГРЮВ.

За його словами, юристи лівих поглядів за підтримки уряду "вже давно вимагають переглянути систему формування найвищого юридичного органу країни, а НП блокує всі ініціативи в цьому напрямку".

Дотепер Рада формувалася з представників трьох організацій: консервативної "Професійної асоціації суддів", центристської "Асоціації Франсиско Віторіа" та лівої групи "Судді за демократію"", пояснило джерело.

Більшість місць у нинішній Раді, за його словами, мали консерватори - як представники найчисленнішої організації.

Прихильники реформи вважають, що до нового складу Ради повинна увійти однакова кількість представників від трьох організацій, пояснив співрозмовник агентства.

„Консервативно налаштовані судді, що домінували в Раді й виконували установки політичної опозиції, гальмували будь-які прогресивні почини в ГРЮВ, блокували рішення суддів-демократів, деколи незаслужено усували їх від справ і без кінця виступали з нападками на виконавчу владу," - сказав співробітник ГРЮВ.

Лише реформа може перетворити Генеральну Раду юридичної влади на достовірно незалежний орган на службі у іспанської демократії," - вважає співрозмовник агентства.

Національне радіо Іспанії (НРІ) повідомило, що представник групи "Судді за демократію" заявив у вівторок про намір бойкотувати формування нового органу юридичної влади, якщо до листопаду "не буде проведена відповідна реформа".

„Юридична влада в країні повинна стояти поза політикою і підкорятись лише закону, а у нас вона дотепер була жалюгідною маріонеткою в руках Народної партії," - сказав іспанський юрист.

У свою чергу, парламентський спікер Народної Партії Едуардо Заплана відкинув звинувачення в бажанні своєї партії зберегти контроль над юридичною владою. Він відзначив, що нині існуюча система "є демократичною, оскільки ґрунтується на пропорційному представництві від професійних організацій суддів".

Відповідно до 122 статті іспанської Конституції, Генеральна Рада юридичної влади, що складається з 20 юристів, керує роботою судової системи в країні і, зокрема, гарантує незалежність суддів від інших органів державної влади.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: