Іспанські активісти з "флотилії свободи" подали до суду на Ізраїль

Піддані Іспанії, що знаходилися на суднах атакованих ізраїльськими військовими "флотилії свободи", подали до суду на уряд Ізраїлю.

Троє підданих Іспанії, що знаходилися на суднах атакованих ізраїльськими військовими "флотилії свободи", подали до суду на уряд Ізраїлю. Керівництво країни звинувачують у скоєнні військових злочинів і злочинів проти людяності.

Позов у високий суд Іспанії (Audiencia Nacional) від імені активістів Мануеля Еспіналя (Manuel Espinal) і Лаури Арау (Laura Arau), а також журналіста Давида Сагарра (David Segarra) подала організація солідарності з правами арабів Causa Arabe. В якості відповідачів у справі проходять прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаніягу, шість членів ізраїльського уряду, а також вище військове керівництво країни.

У ході висадки ізраїльського спецназу на турецьке судно "Маві Мармара" загинули дев'ять активістів "флотилії свободи" - експедиції, які прямували в сектор Газа з метою прорвати блокаду регіону і передати жителям гуманітарний вантаж. Іспанський суд не може розглядати позов про загибель дев'яти активістів, оскільки вони не були підданими країни. Тому в позові іспанців ізраїльську владу звинувачують в незаконному арешті, тортурах і депортації учасників флотилії.

Ізраїльські військові висадилися на "флотилію свободи" 31 травня після того, як суду відмовилися на вимогу влади пройти в порт Ашдод. Ізраїльська сторона стверджує, що на борту турецького теплохода солдатів чекала засідка - кілька активістів напали на них з ножами і металевими палицями. Після того, як у когось з спецназівців відняли зброю, військові відкрили вогонь. У той же час, організатори експедиції заявляли, що солдати першими почали стріляти в активістів.

Дії Ізраїлю різко засудили європейські і близькосхідні держави, з засуджуючою резолюцією виступила і Рада безпеки ООН. Туреччина, чиї громадяни склали більшість загиблих, відкликала ізраїльського посла і пригрозила розірвати співпрацю з Ізраїлем. У відповідь на критику міжнародного співтовариства Ізраїль частково ослабив блокаду сектора Газа, розширивши список дозволених до провезення товарів.

Читайте також:

Ізраїльське командування звинуватили у серйозних помилках при штурмі "Флотилії свободи"

Судно з "Флотилії свободи" знову прямує до Гази

Ізраїль відмовився вибачатися перед Туреччиною за "Флотилію свободи"

ВідеоІзраїль опублікував відео нападу на солдатів з боку гуманітарної місії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: