Іспанський суд визнав зв'язок Венесуели з баскськими терористами

В Іспанії є дані про співпрацю Венесуели, баскських сепаратистів і колумбійських повстанців.

Суддя Національної судової палати Іспанії (НСПІ) Елой Веласко, що веде справу про зв'язки баскських терористів і колумбійських повстанців з РЗСК, стверджує, що є дані про "співпрацю" уряду Венесуели з обома угрупованнями, передало іспанське інформаційне агентство EFE.

1 березня суддя Веласко пред'явив звинувачення шістьом можливим членам баскської терористичної організації ЕТА (ETA - Euzkadi Ta Azkatasuna, баскською мовою "Батьківщина і свобода") і сімом членам екстремістського угрупування "Революційні збройні сили Колумбії" (РЗСК), які, за даними слідства, звернулися до баскським сепаратистам з проханням надати їм допомогу в організації та скоєнні замахів проти високопоставлених осіб колумбійського уряду, у тому числі проти нині діючого президента країни Альваро Урібе і його попередника Андреса Пастрана.

Обвинувачені підозрюються в причетності до терористичної організації та зберіганні зброї та вибухівки.

Відповідно до слідства, у березні та вересні 2000 року два члени РЗСК - Едгар Густаво Наварро Моралес (Edgar Gustavo Navarro Morales) на прізвисько "Шкапа" (El Mocho) та Віктор Рамон Варгас Саласар (Victor Ramon Vargas Salazar) на прізвисько "Кирпатий" (Chato) - приїжджали до Іспанії для зустрічі з членами ЕТА, в ході якої просили своїх "колег" про співробітництво у стеженні за Пастраной і, пізніше, за Альваро Урібе.

Суддя направив венесуельському уряду прохання про видачу баскського терориста Артуро Кубільяса Фонтану (Arturo Cubillas Montan), який одружений з громадянкою Венесуели і з 1999 року обіймав різні посади в уряді цієї країни. У жовтні 2005 року він був призначений директором Офісу адміністрації та служб міністерства сільського господарства та землекористування Венесуели. У слідства є докази того, що Кубільяс паралельно був у ЕТА і координував зв'язку банди з колумбійськими повстанцями.

За даними слідства, є достатньо підстав вважати, що уряд Венесуели може бути причетний до зв'язків між двома угрупованнями.

"У справі є відомості, які роблять очевидним факт взаємодії уряду Венесуели з РЗСК і ЕТА в їх незаконне співпрацю і особливо з Артуро Кубільясом Фонтаном", йдеться в доповіді судді.

Звинувачення в причетності венесуельського уряду у зв'язках з РЗСК, зокрема, у фінансуванні діяльності колумбійських екстремістів, які стали причиною серйозного діполматіческого конфлікту між Колумбією і Венесуелою навесні 2008 року.

Суддя Веласко звернувся також в міністерство закордонних справ і співпраці Іспанії з проханням сприяти у видачі Іспанії ряду обвинувачених баскських терористів, які мешкають зараз у Венесуелі і на Кубі.

Нагадаємо, у 2008 році суддя Елой Веласко порушив кримінальну справу проти п'ятьох можливих членів ЕТА, яких звинувачують в участі в 2003 та 2007 році в тренуваннях і курсах з бойової підготовки в таборах колумбійських повстанців на кордоні Колумбії і Венесуели для обміну досвідом ведення терористичної діяльності. У цій справі також проходить Артуро Кубільяс.

Зв'язок між ЕТА і FARC, за даними слідства, існують принаймні з 1993 року.

Значна інформація, яку використовує іспанський суддя, була здобута з комп'ютерів, конфіскованих у Луїса Едгара Девіа більш відомого як Рауль Рейес - другої людини в FARC, вбитого 1 березня 2008 під час антитерористичної операції, проведеної колумбійськими силами безпеки на території Еквадору.

Читайте також:

В Іспанії заарештували лідерів баскських радикалів

Поліція Франції затримала одного з найбільш розшукуваних баскських терористів

Баски підірвали ресторан на Майорці

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: