Іспанський флот наказав британським кораблям покинути води Гібралтару

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Суперечка за Гібралтар між Великою Британією та Іспанією триває сотні років.

Військовий корабель Іспанії із приведеним у готовність озброєнням наказав британським комерційним судам покинути територіальні води Гібралтару, який підпорядкованій Великій Британії.

Про це повідомляє Sky News.

Зазначається, що інцидент стався у неділю, 17 лютого. На аудіозаписах перемовин чутно, як капітан іспанського корабля наказує "покинути іспанські територіальні води". Однак керівництво порту Гібралтару наказало британським кораблям залишатися на якорі.

Уряд Гібралтару назвав дії іспанського флоту "безглуздими".

"Є лише неприємний момент у цих дурних іграх, в які грають ті, хто не приймає безумовний суверенітет Британії над водами навколо Гібралтару, визнані всім світом в Конвенції Організації Об'єднаних Націй з морського права. Здається, в іспанському флоті ще є люди, які думають, що можуть порушувати міжнародне право", - заявив представник гібралтарського уряду.

В аудіозаписах перемовин екіпаж британського корабля навіть перепитав, чи мають іспанці на увазі саме їхній корабель, після чого знову отримав наказ покинути води. Після відмови корабель флоту Іспанії продовжив повільно рухатися узбережжям Гібралтару із приведеним у готовність озброєнням.

Гібралтар, що на півдні Піренейського півострова, перейшов до Великої Британії в 1713 році за Утрехтським мирним договором, однак Іспанія оскаржує пункти цього договору. Вона потім кілька разів намагалася повернути цю територію. Наприкінці 1960-х років Мадрид вдався до закриття кордону з Гібралтаром і відкрив його повністю тільки в 1985 році, тобто за рік до вступу Іспанії до Європейського економічного співтовариства - попередника ЄС. Британія заявила, що Гібралтар також покине разом з нею Європейський Союз, незважаючи на те, що під час референдуму у 2016 році 96% місцевих жителів проголосували за те, щоб лишитися в ЄС.

Залиште свій коментар

Вибір редакції