"Історична зона": в Італії заборонили круїзним лайнерам заходити у Венеційську лагуну

Автор
Яна КовальЯна Коваль
Дата публікації
Перегляди
524
"Історична зона": в Італії заборонили круїзним лайнерам заходити у Венеційську лагуну

Уряд розглядає можливість створення альтернативного порту для висадки туристів, але на його будівництво можуть піти роки.

Уряд Італії надав Венеційській лагуні статус історичної зони, яка перебуває під захистом держави, і заборонив круїзним лайнерам заходити в її води.

Як повідомляє Artnet, рішення прийняли перед засіданням комітету ЮНЕСКО, який обіцяв внести лагуну до списку всесвітньої спадщини, що перебуває під загрозою, якщо влада країни не вживе заходів.

Уперше лайнерам хотіли заборонити доступ до лагуни ще дев'ять років тому. Цього упродовж тривалого часу бажали місцеві жителі та активісти, які намагалися захистити екосистему венеційських островів від масового туризму. Зволікання в ухваленні закону було пов'язане з небажанням влади відмовлятися від джерела доходу, який щорічно приносила місту індустрія круїзного туризму. Однак від 1 серпня великі судна офіційно не зможуть заходити у Венеційську лагуну - міські водні шляхи басейну Сан-Марко і канал Джудекка визнані національною пам’яткою.

Заборона поширюється на судна важчі за 25 тисяч тонн, довші за 180 метрів і вищі за 35 метрів. При цьому уточнюють, що проблема не тільки в розмірі лайнерів, а й у паливі, яке забруднює атмосферу оксидами сірки та азоту. 

Нагадаємо, у Євросоюзі офіційно дозволили відкрити кордони для українських туристівВідтепер до країн Євросоюзу громадяни України мають право потрапляти без вакцинації, але все ж із негативним тестом на коронавірус.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.