Історичне рішення Саакашвілі

Рішення Саакашвілі про одночасне проведення дострокових президентських виборів і плебісциту з приводу парламентських виборів уже назвали історичним.

У четвер, 8 листопада в телезверненні до грузинського народу президент Саакашвілі запропонував провести президентські вибори паралельно з плебісцитом про строк парламентських виборів.

Раніше Саакашвілі сказав, що дострокові вибори президента Грузії пройдуть 5 січня 2008 року.

"Дострокові президентські вибори відбудуться 5 січня," - сказав він у четвер у телезверненні.

"Я зі власної волі вже вдруге йду на скорочення свого президентського терміну та роблю я це, оскільки вважаю, що Грузія – демократична країна. Я вважаю, що 5 січня буде демонстрація волі народу," - заявив Саакашвілі.

За його словами, він "дає шанс опозиції довести свою силу".

До того ж, у телезверненні Саакашвілі зазначив: "Хочу, щоб не залишилося жодних питань про строки парламентських виборів. Я хочу провести плебісцит з президентськими виборами, і хай народ сам вирішить, коли проводити парламентські вибори - навесні або восени 2008 року."Саакашвілі також пообіцяв найближчими днями скасувати надзвичайний стан.

"Найближчими днями надзвичайний стан скасуємо, оскільки ситуація швидко стабілізується. І обмеження на дії різних політичних груп повністю скасуємо," - сказав він.


Опозиція вітає рішення Саакашвілі

Саломе Зурабішвілі (Фото: Новая Газета)
Саломе Зурабішвілі шкодує лише про одне: Саакашвілі для того, аби зрозуміти невідворотність цього кроку треба було розігнати демонстрантів 7 листопада (Фото: Новая Газета)
Грузинська опозиція вітає рішення Президента Грузії Михайла Саакашвілі про проведення дострокових президентських виборів 5 січня 2008 року.

Про це кореспонденту УНІАН повідомила один із лідерів грузинської опозиції, лідер партії “Шлях Грузії” Саломе Зурабішвілі одразу після завершення засідання Ради об’єднаної опозиції.

“Наша оцінка його рішення – це історичне рішення, яке іде в дусі бажання грузинського народу. Президент іде у відставку, щоб провести дострокові президентські вибори 5 січня, він також дає можливість народу обрати між проведенням парламентських виборів навесні чи восени 2008 року,” - сказала вона.

Зурабішвілі зазначила, що опозиція може лише вітати такий вихід із кризи.

“Ми раді, що таке рішення було прийнято,” - сказала вона.

Лідер партії “Шлях Грузії” також висловила жаль з приводу того, що для цього рішення Президента Грузії довелося пережити розгони демонстрацій протесту 7 листопада.

“Ми також можемо лише висловлювати жаль з приводу того, що для цього (рішення Президента М.Саакашвілі про дострокові президентські вибори – Прим.Ред.) необхідно було пройти крізь 7 листопада і цю трагедію грузинського народу, яка на тривалий час залишиться в пам’яті грузинів,” - сказала вона.

Тепер, за словами Зурабішвілі, Грузія переходить до нового етапу демократичного розвитку.

Відповідаючи на запитання щодо того, чи вистачить опозиції часу на висунення єдиного кандидата на президентські вибори, лідер партії “Шлях Грузії” зазначила, що опозиція вже почала роботу над цим.

Мітинг об'єднаної опозиції коло будівлі парламенту Грузії
news.yahoo.com
Опозиція вітає рішення Саакашвілі та вважає його історичним для Грузії
Надзвичайний стан

В ніч з 7 на 8 листопада Президент Грузії Михайло Саакашвілі своїм указом запровадив надзвичайний стан на 15 діб по всій території країни. Протягом цього часу всім теле- і радіоканалам крім громадських, заборонено збирати та розповсюджувати інформацію про події в країні.

Президент Грузії запровадив надзвичайний стан у відповідь на масові демонстрації протесту, що тривали в Тбілісі з 1 по 7 листопада і які завершилися розгоном демонстрантів 7 листопада правоохоронними органами із застосуванням водометів, сльозоточивого газу та гумових куль.

За словами представників влади Грузії, надзвичайний стан запроваджено у зв’язку зі спробою державного перевороту в країні, організованого за підтримки Росії.

ВідеоУ Грузії призначено дострокові президентські вибори

ВідеоКоментар заступника глави МЗС Грузії Григола Катамадзе

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: