"Історичний" саміт Євросоюзу провалився ще перед початком

Президент Чехії Вацлав Клаус наполягає, що може підписати Лісабонську угоду тільки після рішення КС, який переніс розгляд справи на 3 листопада.

У Брюсселі 29 жовтня відкривається саміт Євросоюзу, який мав стати історичним – на ньому планувалося підписати документи про ухвалення Лісабонської угоди.

Проте, вочевидь, демарш Чехії не дозволить цього зробити. Жодних документів підписано не буде, і учасники саміту не зможуть обрати керівників ЄС - президента і міністра закордонних справ. Всі очікували, що чеський лідер Вацлав Клаус одумається, і нарешті підпише угоду. Для ухвалення документу не вистачало тільки одного підпису.

Але Клаус заявив, що зробить це тільки після рішення конституційного суду Чехії. А судді, у свою чергу, перенесли розгляди справи на 3 листопада. Таким чином, саміт втрачає сенс – вже відомо, що главам 27 країн доведеться зібратися ще раз в позачерговому порядку.

Чехія - остання країна Євросоюзу, яка не завершила процес ратифікації Лісабонської угоди.

Вацлав Клаус заявив, що якщо угода буде ухвалена в Чехії без поправок, суди країни заповняться позовами, що стосуються прав на майно трьох мільйонів німців, виселених з Чехословаччини після закінчення Другої світової війни. У зв'язку з цим Клаус заявив, що Прага має отримати гарантію, що Лісабонська угода не призведе до скасування Декретів Бенеша.

Декретами Бенеша 1946 року називають низку постанов чехословацького уряду на чолі з президентом Едвардом Бенешем, які призвели, зокрема, до позбавлення майна німецького населення Чехословаччини і вигнання німців з країни.

Читайте також:

Чехія назвала умови прийняття Лісабонського договору

Ірландці з другої спроби схвалили Лісабонський договір

Німеччина дала "зелене світло" ратифікації Лісабонської угоди

Качинський підпише "конституцію Євросоюзу"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: