Італійська мафія затопила 30 суден з радіоактивними відходами

Біля берегів Італії місцева мафія 17 років тому затопила суховантаж зі 120 бочками радіоактивних відходів. Це лише один відомий випадок з 30.

Близько 30 суден, що містять радіоактивні речовини, можливо, були затоплені недалеко від італійського узбережжя.

Пуском на дно кораблів з токсичним вантажем, як з'ясувалося, останні 20 років займалася місцева мафія "Ндрагета", пише The Times.

По наведенню колишнього члена мафії, біля берегів Калабрії були знайдені уламки суховантажу з 120 бочками радіоактивних відходів, затопленого в 1992 році.

Інформатор слідства і безпосередній виконавець цього злочину на ім'я Франческо Фонті розповів, що в бочках знаходяться радіоактивні речовини. За допомогою підводного робота в 20 мілях від узбережжя на глибині 1600 футів дійсно був знайдений залишок судна і бочки з маркуванням "токсично".

Слова інформатора також підтверджують також інші вихідці з калабрийської мафії. За даними слідства, всього бандити затопили близько 30 кораблів з небезпечним вантажем.

Як відзначає видання, введення Європейським союзом жорсткішого природоохоронного законодавства в 1980-х років зробило незаконне скидання відходів прибутковим бізнесом для організованої злочинності.

Активісти-екологи говорять, що багато суден, що містять токсичні і радіоактивні відходи, можливо, затоплене поблизу один від одного. За словами керівника агентства з навколишнього середовища Калабрії Сільвестро Греко, проблема наявності токсинів і важких металів в Середземному морі може мати міжнародне значення.

Політична опозиція Італії напередодні зажадала провести розслідування.

Читайте також:

Києву загрожує радіоактивний мул з Прип'яті

Україна обстежить Чорноморський флот Росії на радіоактивність

Посеред Чернігова відкопали радіоактивне звалище

Китайці випадково переплавили радіоактивний метал
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: