Італійський журналіст поговорив зі смертницею Шаріповою перед терактами в метро

Журналіст протягом декількох тижнів домагався зустрічі з чеченкою, яку готували до ролі "живої бомби", що йому в підсумку вдалося.

Італійський журналіст, проводячи розслідування про зростаючу радикалізацію жінок на Північному Кавказі, кілька тижнів прожив в сім'ї смертниці з московського метро - Маріам Шаріпової. Він потрапив в одне з дагестанських сіл, де жила смертниця, за три тижні до терактів, так що журналістові вдалося з нею поспілкуватися, пише його колега Марк Франкетті в італійській газеті La Stampa.

Маріам Шаріпова здалася італійцеві вкрай релігійною. За його словами, вона весь час носила хіджаб, а її першим питанням до гостя було питання про його релігійну приналежність. Дізнавшись, що він православний, вона відразу спробувала звернути його в іслам.

"Коли я зрозумів, що я знав терористку, я не міг у це повірити. Це було дивним збігом, але те, що мене вразило найбільше, так це те, що мені вона здалася такою спокійною, такою нормальною", - розповів італієць своєму колезі Франкетті.

Причини радикалізації так званих "чорних вдів" і, зокрема, Маріам Шаріпової автор статті бачить у жадобі помсти, породженої насильством. На його думку, смертниця прагнула помститися за свого чоловіка - одного з польових командирів (який, варто відзначити, не вбитий - ред.), двох братів, нібито загиблих з вини росіян (за даними російських ЗМІ і спецслужб, обидва брати Шаріпової живі - ред.). "Глибоко релігійна, вона майже напевно подумала, що, підірвавши себе, вона потрапить до раю".

Сам автор статті протягом декількох тижнів домагався зустрічі з чеченкою, яку готували до ролі "живої бомби", що йому в підсумку вдалося. Правда, йому не назвали її імені і не дозволили їй відкрити обличчя. Найбільш дивним у розмові з нею журналісту здалося повна відсутність емоцій: "вона говорила, як робот, не як людська істота".

На його думку, бойовики використовують особисту трагедію жінки, щоб викликати у ній бажання помсти. У 14 років вона бачила, як росіяни вбили її батька. У 20 років вона вийшла заміж за ваххабіта, якого вбили чеченці, що перейшли на бік росіян. Соратники її чоловіка пізніше зловили одного з його вбивць. На її очах вони спочатку прострелили йому ноги, потім руки, а добити його пострілом в голову запропонували їй самій. Робити це вона відмовилася, але дивилася, як йому перерізали горло.

Зараз їй 22 роки, і в неї є однорічна дитина, яку вона віддала на виховання свекрусі, так як, за її словами, виховувати її без чоловіка не в змозі. Сама вона вступила в терористичну організацію і хоче стати "мученицею": "Я хочу, щоб мені доручили самогубне завдання. Я хочу помсти".

Італійський журналіст, роблячи висновки з подібних зустрічей, заявляє, що зв'язки з Аль-Каїдою і арабським світом мають мало значення для бойовиків з Північного Кавказу. І що б не говорив Кремль, джихад "чорних вдів" та їх господарів завжди залишається російським, не глобальним.

Читайте також:

Затримали можливу співучасницю московських терактів

Теракти в Москві: хроніка, розслідування, версії

ФСБ розкрила справи про теракти в Москві і підрив "Невського експреса"

Затримані підозрювані в організації терактів у метро Москви

Чоловіка смертниці з московського метро знайшли в "Аль-Каїді"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: