Італійці готуються до виверження Везувію

Якщо вулкан активізується, евакуацію 1 млн людей потрібно буде провести за три-чотири дні

Італійська служба цивільної оборони розробляє новий план дій у разі сильного виверження вулкана Везувію.

Згідно з підрахунками експертів, такий катаклізм торкнеться чималу частину міста Неаполя, у зв'язку з чим владі за короткий час доведеться організувати евакуацію 1 млн людей.

"Везувій - це найбільша в Італії проблема, пов'язана з цивільною обороною", - заявив глава служби цивільної оборони країни Гуїдо Бертолазо.

Він нагадав, що сильне виверження Везувію може представляти небезпеку не тільки для Неаполя: хмара вулканічного попелу здатна дістатися, наприклад, до центральної області Лаціо.

Бертолазо попередив, що перед виверженням Везувію, ймовірно, відбудеться сильний землетрус. У разі активізації вулкана евакуацію 1 млн людей потрібно буде провести за три-чотири дні, підкреслив він.

Останнє виверження Везувію відбулося в 1944 році. Італійські експерти підкреслюють, що поки вулкан спокійний, проте в недалекому майбутньому він може прокинутися.

Бертолазо попередив, що в Італії є й інші небезпечні вулкани. Зокрема, великі побоювання у нього викликає вулкан Епомео, на острові Іск'я. Останнє виверження цього вулкана відбулося в 1300 році.

Читайте також:

Головні аеропорти Ісландії знову закриті через вулкан

Над "живим вулканом" в Ісландії з'явилося північне сяйво

Виверження вулкана в Ісландії перейшло в нову "гучну" фазу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: