Італія назвала публікації WikiLeaks 11 вересня для світової дипломатії

Голова італійського МЗС назвав публікацію матеріалів WikiLeaks - "великим терактом в дипломатії".

Публікація секретних документів уряду США сайтом WikiLeaks - це "великий теракт в дипломатії", заявив міністр закордонних справ Італії Франко Фраттіні. За словами глави італійського зовнішньополітичного відомства, даний інцидент на кшталт "11 вересня для світової дипломатії". Фраттіні вважає, що після публікації "довіра між державами буде підірвана". За його словами, опубліковані дані – продукт "кримінальної діяльності, проти якої вже порушені кримінальні справи в 10 країнах, у тому числі в США". Глава МЗС Італії закликав органи правосуддя країни також розібратися в цьому питанні.

Як випливає з матеріалів скандального сайту WikiLeaks, глава італійського уряду Сильвіо Берлусконі американські дипломати називали "сексуально стурбованим". Крім того, співробітники Державного департаменту висловлювали стурбованість "надзвичайно близькими стосунками" між головою уряду РФ Путіним і Берлусконі, проявами яких служать "щедрі подарунки" і вигідні енергетичні контракти. За їхніми словами, Берлусконі "все більше стає провідником інтересів Путіна в Європі".

Дещо раніше Білий дім також засудив публікацію на сайті WikiLeaks секретних документів уряду США. В апараті президента Барака Обами заявили, що викладені у відкритий доступ матеріали, в тому числі цитати з листування американських дипломатів з неупередженими відгуками про перших осіб держав, "прямолінійні, але часто містять неповну інформацію".

В апараті американського президента в черговий раз підкреслили, що публікація секретних матеріалів "ставить під удар дипломатів, розвідників та інших людей по всьому світу, які пропагують демократію і гласне правління".

У той же час публікація американського дипломатичного листування не завдасть шкоди відносинам Великобританії і США, говориться в оприлюдненій в неділю заяві офіційного представника британського МЗС. "Ми засуджуємо будь-яке несанкціоноване розголошення конфіденційної інформації. Це може завдати шкоди національній безпеці", - зазначив представник зовнішньополітичного відомства.

Читайте також:

WikiLeaks опублікував секретну переписку дипломатів США

WikiLeaks опублікує секретні документи, які посварять США та Росію,

Сайт WikiLeaks дістав компрометуючі матеріали про Росію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: