Італія першою з європейських країн запровадила надзвичайний стан через коронавірус

Дата публікації
Перегляди
5856
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Італія першою з європейських країн запровадила надзвичайний стан через коронавірус

Фото: Associated Press

Режим діятиме шість місяців.

Італійський уряд у п'ятницю, 31 січня, під час засідання вирішив ввести в країні режим надзвичайного стану через виявлення перших хворих на смертельний коронавірус, повідомляє Corriere della Sera.

Італія перша з країн Європи, влада якої вдалася до таких кроків через поширення смертельного вірусу. Режим надзвичайного стану діятиме в країні щонайменше шість місяців. 

Місцева влада отримала надзвичайні повноваження для захисту населення від хвороби. Крім того, на протиепідемічні заходи буде виділено п'ять мільйонів євро. 

Слід зауважити, що в Італії наразі зафіксували два випадки коронавірусу. Інфікування виявили у китайських туристів, які прилетіли до Риму.

Крім того, поблизу Марселя приземлився літак, який евакуював з Китаю 200 французів. Усіх людей ізолюють на 14 днів.

Фото: ТСН.ua

Нагадаємо, вірус, який схожий на застуду, але, на відміну від неї, дуже швидко вражає легені й інші органи, розпочався з ринку морепродуктів у китайському місті Ухань. Нині сам ринок зачинений і огороджений поліційною стрічкою, а у місті активно відбуваються заходи із знезараження. Посилено контроль в аеропортах не лише Китаю – Таїланд, Австралія та Японія ретельно стежать за пасажирами. 

Відомо, що вірус з китайського Уханя належить до великої родини коронавірусів. Розповсюдження хвороби розпочалося з ринку тварин. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом тваринам, людям. Спалах вірусу припав на найгірший час - святкування китайського Нового року. Адже саме цього тижня громадяни Піднебесної активно мандрують - приїжджають на свята до родичів як всередині країни, так і з-за кордону. 

26 січня стало відомо, що смертоносний коронавірус з Китаю може передаватися в інкубаційний період, коли людина навіть не підозрює, що вона хвора. Інкубаційний період триває від одного до 14 днів. 

30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Наступна публікація