Італія відмовилась від перегляду держбюджету на вимогу ЄС. Їй загрожує багатомільярдний штраф

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Водночас, італійський міністр фінансів Джованні Тріа готовий до "конструктивного діалогу" з Брюсселем.

Італія не змінить "основні" аспекти проекту державного бюджету на 2019 рік, незважаючи на вимоги Євросоюзу.

Про це в п'ятницю, 9 листопада, заявив міністр фінансів Італії Джованні Тріа, інформує агенція dpa.

Італія бажає продовжити "конструктивний діалог" із Брюсселем, але "основні засади і характеристики нашого бюджету залишаться в силі", зазначив Тріа.

Нагадаємо, що наприкінці жовтня Єврокомісія відхилила проект бюджету Італії на 2019 рік та закликала уряд у Римі переглянути і допрацювати цей документ. Плани італійського уряду на наступний рік передбачають дефіцит бюджету на рівні 2,4 відсотка валового внутрішнього продукту (ВВП) у той час, як попередній уряд закладав 0,8 відсотка.

Євросоюз надав Італії час до 13 листопада, щоб подати виправлений проект бюджету. В іншому разі країні може загрожувати штраф до 0,2 відсотка від ВВП, що у випадку Італії становить до 3,4 мільярда євро.

Керівництво ЄС вважає, що політика нового уряду Італії, який вирішив відмовитися від колишнього курсу економії фінансових коштів і консолідації бюджету, загрожує фінансовій стабільності в Єврозоні і в усьому Європейському Союзі. Віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс вказав на те, що державна заборгованість Італії вже становить 2,3 трильйона євро або близько 130 відсотків від ВВП, що значно більше цілі ЄС у 60 відсотків.

ВідеоЄвросоюз остаточно затвердив надання Україні мільярда євро допомоги

Ці гроші мають бути використані для підтримки економіки та реформ. Утім, усю суму Україна отримає не одразу. Вона буде розділена на кілька траншів. І кожен наступний будуть виділяти, тільки якщо наша країна виконуватиме певні умови. Зокрема, це стосуватиметься дотримання демократії, прав людини, боротьби з корупцією та здійснення економічних і фінансових реформ.

Євросоюз остаточно затвердив надання Україні мільярда євро допомоги

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції