Італія вимагає терміново скликати Радбез ООН у зв'язку з кровопролиттям в Хамі

Італія виступила з ініціативою скликання Ради безпеки ООН для обговорення ситуації в Сирії.

Місто Хама, Сирія_3
AFP
Протести в місті Хама
Міністр закордонних справ Італії Франко Фраттіні зажадав терміново скликати Раду безпеки ООН у зв'язку з недільними зіткненнями в сирійському місті Хама, що забрали, за даними правозахисників, життя приблизно 100 осіб, повідомляють світові інформагентства з посиланням на італійський телеканал TG2.

"Ми вимагаємо, щоб Радбез провів екстрене засідання з метою зайняти дуже жорстку позицію... Мова йде про останній жахливий акт, що супроводжувався насильством і репресіями проти маніфестантів, які вже багато днів проводять мирні демонстрації", - заявив Фраттіні, додавши, що він також закликав до проведення "наради послів Європейського союзу в Дамаску".

Як повідомлялось, вранці в Хаму увійшли частини сирійської армії.

Представник медичної служби заявляв, що танки "безладно стріляли з кулеметів і переїжджали саморобні барикади, споруджені жителями".

За даними сирійського інформагентства САНА, "озброєні групи" підпалювали поліцейські ділянки, споруджували барикади, палили покришки автомобілів на в'їзді в місто і на його вулицях. САНА також повідомляє про вбивство бойовиками двох військових.

Із засудженням дій влади Сирії виступили, зокрема, США, Великобританія, Туреччина, Франція.

Нагадаємо, урядові війська були направлені до Хами ще кілька тижнів тому, проте до цих пір вони не штурмували центральну частину міста і обмежувалися проведенням арештів у передмістях.

Хама є одним з найбільших міст Сирії з населенням понад 600 тисяч чоловік і в той же час одним з центрів антиурядових виступів, учасники яких вимагають відставки президента Башара Асада.

8 липня місто відвідали представники дипмісій США та Франції в Сирії, після чого офіційний Дамаск звинуватив США і Францію у втручанні у внутрішні справи держави, а прихильники Асада здійснили напади на американське і французьке посольства в Дамаску.

У Сирії протягом останніх чотирьох місяців проходять масові демонстрації протесту з вимогою проведення кардинальних реформ і відставки нині діючого президента Башара Асада. Протести почалися в середині березня в місті Дера на півдні країни, а потім перекинулися на інші регіони. За даними сирійських правозахисників, за цей час у сутичках із силами безпеки загинули понад 1,35 тисячі осіб, майже 3 тисячі осіб пропали без вісті.

За офіційними даними, з початку подій в результаті дій "озброєних терористичних елементів", на які сирійські влада покладає відповідальність за насильство в країні, загинули 340 військовослужбовців і представників сил безпеки.

Читайте також:

Стрілянина в сирійському місті Хама: більше 95 загиблих

Євросоюз засудив владу Сирії за "репресії та насильство"

Лідер "Аль-Каїди" підтримав сирійських заколотників, назвавши їх "святими воїнами"

Армія взяла в облогу сирійське місто Хама, яке виступило проти президента

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: