Італія: ЄС потрібна єдина армія для захисту від Китаю і США

Офіційний Рим боїться, що якщо Європа не об'єднає свої збройні сили, вона може "залишитися не у справ".

На саміті Євросоюзу 19 листопада Італія виступить за створення єдиної європейської армії, повідомив міністр закордонних справ країни Франко Фраттіні.

Рим вважає логічним об'єднання збройних сил всіх країн ЄС у світлі ухвалення Лісабонського договору. За словами Фраттіні, посилення європейської інтеграції, початок якій поклало скасування митних бар'єрів і створення єдиної валютної зони, також відкриває можливість для формування загальної оборонної політики.

На думку міністра, ризик "залишитися не у справ" у Євросоюзу зараз великий, як ніколи. Він зауважив, що якщо США і Китай створять "велику двійку" - стратегічний союз, який замінить атлантичний альянс тихоокеанським, то ЄС знадобиться об'єднати всі свої ресурси, щоб залишитися гравцем, з яким би продовжували рахуватися.

В інтерв'ю The Times Фраттіні наголосив, що досвід кампанії НАТО в Афганістані на практиці продемонстрував, що якби ЄС мав єдину армію, то справлятися з багатьма завданнями було би набагато легше. Наприклад, в такому разі кожній країні не довелося б відправляти до Афганістану власну бойову техніку і зброю - натомість обов'язки з постачання афганського контингенту розділили би між собою всі члени ЄС.

Існування єдиної армії також могло б спростити Євросоюзу вирішення організаційних питань з США. Тоді питання про відправку в зону конфлікту додаткових військ або амуніції вирішувалося би простіше і швидше, оскільки американцям не доводилося би звертатися до кожної країни ЄС окремо.

За планами Італії, в результаті інтеграції збройних сил, в ЄС щонайменше буде сформований загальний військово-морський флот і військово-повітряні сили.

На сьогоднішній день питаннями зовнішньої політики і безпеки Євросоюзу займається тільки Військовий комітет ЄС. До нього входять міністри оборони 27 європейських країн, які мають в Брюсселі своїх постійних представників. 6 листопада 2009 року його очолив шведський генерал Хакан Сірен.

20 лютого 2009 року Європейський парламент проголосував за створення Сил швидкого реагування ЄС (SAFE). Вони підкоряються виключно Євросоюзу і діють за власним статутом.

Читайте також:

Країни Північної Європи створили оборонний союз

Над Балтійським морем сталася сутичка російських і натовських винищувачів

Китай скоротить армію на 700 тисяч військових

Нова система ПРО США буде дорогою і неефективною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: