Італія запровадила режим гуманітарної катастрофи

Рада міністрів Італії оголосила режим гуманітарної катастрофи у зв'язку з напливом вихідців з Північної Африки на південь території країни.

Уряд Італії в суботу оголосив режим гуманітарної катастрофи у зв'язку з напливом тисяч вихідців з Тунісу, змушених залишити країну після "жасминової" революції, що відбулася в січні.

"Рада міністрів оголосила режим гуманітарної катастрофи у зв'язку з напливом вихідців з Північної Африки на південь території країни. Це рішення дасть змогу органам, які забезпечують суспільну безпеку, негайно вжити заходи, необхідні для контролю цього явища і допомоги громадянам, змушеним бігти з країн Північної Африки", - йдеться в комюніке італійського уряду.

Крім того, італійська влада вже розпорядилася створити спеціальний комітет, який займеться цією проблемою.

За останні чотири дні на невеликий острів Лампедуза, що належить Італії і розташований у Середземному морі, прибули близько чотирьох тисяч біженців з Північної Африки, здебільшого з Тунісу, повідомив мер Лампедузи Бернардіно де Рубеїс. Тільки за суботу порт острова прийняв вісім суден з 214 біженцями на борту. За даними представників італійських органів правопорядку, з Північної Африки в напрямку Лампедузи слідують ще близько десяти різних суден, які , найімовірніше, перевозять біженців. Італійська влада організувала повітряні перевезення і поромне сполучення для того, щоб перемістити вихідців, які наповнили острів, з Тунісу в інші частини країни. Громадян, що прибули з Північної Африки, відправляють у спеціалізовані центри на Сицілії і півдні Аппенінського півострова для встановлення особи і отримання необхідних для змушених іммігрантів документів.

Раніше в п'ятницю влада Італії звернулася до країн Євросоюзу з проханням надати допомогу у зв'язку із гуманітарною катастрофою, що загрожує країні, а також розгорнути біля берегів Тунісу місію Frontex для контролю імміграції.

Як повідомлялося, 14 січня 2011 року в Тунісі відбулася "жасминова" революція. В результаті насильницької зміни влади Президент Зін аль Абідін Бен Алі втік з країни із сім'єю в Саудівську Аравію і наступного дня був усунутий з посади Конституційною радою країни. Влада перейшла до прем'єр-міністра, а потім до спікера парламенту. У країні було сформовано тимчасовий уряд національної єдності. Нова влада країни дозволила всі заборонені раніше політичні партії та оголосила амністію політв'язням. За даними ООН, під час безпорядків загинуло 219 чоловік, 510 дістали поранення. Матеріальні збитки держави оцінюються в 1,6 млрд. євро. Багато прихильників режиму З. Бен АЛІ втекли з країни, боячись переслідувань, що розпочалися там.

Читайте також:

Євросоюз залишив поваленого президента Тунісу без грошей

Прем'єр Тунісу попросив президента-втікача не повертатися

Туніські поліцейські приєдналися до демонстрантів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: