Італійський прем'єр гідно відповів Путіну: Введення санкцій виходить від Європи, а не США

Ренці наполягав на виконанні Мінських угод.

Прем'єр-міністр Італії Маттео Ренці спростував заяву президента Росії Володимира Путіна про тиск і вплив США на позицію Європи щодо введення санкцій проти Росії за порушення територіальної цілісності України.

Про це він заявив під час виступу в рамках Петербурзького міжнародного економічного форуму.

"Якщо ми дійшли до того процесу, який призвів до застосування санкцій, і позиція Сполучених Штатів в цьому питанні мені здається об'єктивно ясною, то мала місце сильна дія - імпульс з боку низки європейських лідерів. Безумовно, є проблема підходу і поваги суверенітету і поведінки Росії. З іншого боку, є те, що сказав президент Путін, що стосується поваги угод. Конституційна реформа, виборче законодавство. Але є одне питання. Не Сполучені Штати Америки прийняли рішення за інших. І Путін чудово знає, що деякі європейські лідери прийняли таке рішення – прискорити ряд процедур. Але це (введення санкцій - Ред.) все-таки ініціатива, яка виходить від Європи. Путін запитує, скільки ви (Європа - Ред.) ще будете терпіти? Відповідь дуже проста – це Мінські угоди", - вважає Ренці.

Він також зазначив, що під час переговорів у Мілані, участь у яких брали Петро Порошенко, Ангела Меркель, Франсуа Олланд, Девід Камерон, Володимир Путін і сам Ренці запропонував для вирішення конфлікту на Донбасі взяти за приклад область Альто-Адідже або Зюдтіроль, де проживають громадяни Італії, які розмовляють німецькою. 

"Мені здається тоді багато хто з цікавістю поставивився до цієї пропозиції. Я вважаю, що потрібно імплементувати повністю Мінські угоди. Я вірю, що сьогодні на тому етапі, на якому ми перебуваємо сьогодні, питання, пов'язані з відносинами між Європою і Росією, коли на нього дивилися, як до сьогоднішнього дня, є короткозорим баченням. Нам потрібно мати на увазі, що словосполучення "холодна війна" не може входити в лексику третього тисячоліття... Нам необхідно, щоб Європа і Росія знову стали чудовими сусідами", - констатував прем'єр Італії.

Він також наполягає на повному виконанні Мінських угод.

"Я визнаю, що про імплементацію повинні просити не тільки тих, кого називали сепаратистами, про це повинні просити всі зацікавлені сторони, тому що, якщо це робить хтось один, то принцип "угоди треба виконувати" не виконується", - сказав Маттео Ренці.

Нагадаємо, що зсьогодні, 17 червня, Рада ЄС продовжив санкції проти окупованого Криму на 12 місяців. Обмежувальні заходи триватимуть до 23 червня 2017 року. Санкції стосуються заборони на імпорт до ЄС товарів з Криму і Севастополя; інвестиції в окупований півострів і експорт певних товарів і технологій в Крим.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: