Італійський регіон, який закликав скасувати санкції проти Росії, не визнав анексію Криму

Посол України в Італії прокоментував резолюцію депутатів Тоскани.

Регіональна рада італійської Тоскани, яка одноголосно проголосувала за резолюцію із проханням до уряду Італії щодо подолання санкцій проти РФ, не підтримала анексію Криму.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав посол України в Італії Євген Перелигін.

Посол зауважив, що у тексті резолюції йдеться, що "Регіональна рада взяла до уваги заяви керівника дипломатії ЄС Федеріки Могеріні стосовно Криму… де зазначається, що ЄС твердо виступає за суверенітет та територіальну цілісність України та не визнає приєднання Криму до Росії, продовжуючи рухатись у напрямку посилення санкцій та наголошує, що "Європейський Союз визнає та продовжує засуджувати це порушення міжнародного права".

Євген Перелигін зазначив, що положення щодо санкцій у резолюції виписано в суто тосканському стилі, тобто "і нашим, і вашим". Рада зобов'язує владу регіону звернутися до центральних органів влади "з метою заохочення будь-яких ініціатив, які були б корисними для того, аби Європа взяла на себе зобов'язання просувати можливість зняття санкцій, накладених у відповідь на кризу в Україні.

Український посол в Італії додав, що депутати Тоскани дуже добре знають про "ініціативи, аби Європа скасувала санкції". Ці ініціативи називаються Мінськими домовленостями, і поки Росія їх не виконає, санкції з неї не будуть зняті.

Як повідомлялося раніше, 5 липня регіональна рада Ломбардії проголосувала за резолюцію "Визнання принципу самовизначення Криму і зняття санкцій з Росії". Раніше, 29 червня, аналогічну резолюцію прийняла регіональна рада Лігурії. 18 травня регіональна рада Венето – північно-східного регіону Італії з центром у Венеції – також підтримала резолюцію щодо визнання Криму частиною РФ, а також закликала зняти санкції з РФ.

Водночас Міністерство закордонних справ Італії після резолюції Венето підтвердило позицію своєї країни про невизнання референдуму в Криму 2014 року і продовження санкцій проти Росії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: