Італійський єпископ закликав не робити героїв з солдат, що загинули в Афганістані

Коментуючи загибель італійського солдата, єпископ заявив, що засмучений його смертю, але не згоден "з певною екзальтованої риторикою".

 Єпископ міста Падуя Антоніо Маттіаццо заявив, що участь національного військового контингенту у військовій операції в Афганістані не є "місією миру". Через це у країні розгорівся гучний скандал.

Як повідомляється, 18 січня в Афганістані загинув італієць, старший капрал Лука Санна, який, як незабаром з'ясувалося, був убитий невідомим, одягненим у форму афганської армії.

Єпископ Маттіаццо, коментуючи загибель солдата, заявив, що засмучений його смертю, але не згоден "з певною екзальтованої риторикою".

"Не будемо робити з них героїв. Можливо, потім відкриється, що цей солдат загинув через міну, які виробляються в Італії ", - заявив священик.

Він наголосив, що місія у Афганістані, це «не місія світу». Наші солдати йдуть туди зі зброєю в руках ", - підкреслив церковний ієрарх.Заява єпископа Падуї викликало різку реакцію з боку міністра оборони Італії Іньяціо Ла Русси, який навіть назвав його "невігласом" та порадив наступного разу "порахувати до десяти, перш ніж робити подібні заяви".

У свою чергу глава МЗС Італії Франко Фраттіні заявив тоді, що смерть альпійського стрілка лише підтверджує необхідність "продовження зусиль по стабілізації в Афганістані".

Чисельність італійського військового контингенту в Афганістані наразі становить 4 тисячі чоловік. За час участі Італії в міжнародній операції загинули вже 36 військовослужбовців. У червні минулого року міністр оборони заявив, що виведення італійських військ з цієї країни розпочнеться в 2011 році і завершиться в кінці 2013 року.

Нагадаємо, у 2010 році в Афганістані загинули 499 американських солдатів, 103 британських військовослужбовців, і 109 військових інших країн коаліції.

Читайте також:

США відправлять до Афганістану додаткові війська

В Афганістані знищили одного з лідерів Талібану

В Афганістані американців вбивають російськими кулями

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: