Івана Дем'янюка тепер звинувачують в геноциді іспанців

Іспанський суддя висунув Івану Дем`янюку нове звинувачення в геноциді і просить німецьку владу екстрадувати українця до Іспанії.

Іспанський суддя Ісмаель Морено пред'явив офіційне звинувачення в злочинах проти людяності 90-річному уродженцю України Джону (Івану) Дем'янюку. Як передає Agence France-Presse, Дем'янюка підозрюють в причетності до загибелі 60 іспанців у концтаборі Флоссенбюрг, в якому він, імовірно служив охоронцем під час Другої світової війни.

Морено також видав міжнародний ордер на арешт Дем'янюка, який спрямований німецькій владі. В кінці 2009 року уродженець України постав перед судом у Мюнхені, де його звинувачують у причетності до загибелі 27900 ув'язнених концтабору Собібор.

У 1981 мешканець США Дем'янюк був позбавлений американського громадянства, коли владі стало відомо, що він приховав відомості про своє нацистське минуле. Він був екстрадований до Ізраїлю, де його звинувачували в причетності до знищення євреїв у концтаборі Треблінка і засудили до смертної кари. У 1993 році вирок був скасований, оскільки з'ясувалося, що охоронця з Треблінки на прізвисько "Іван Грозний" сплутали з Дем'янюком помилково.

Чоловік повернувся до США, проте в 2009 році був знову виданий для здійснення правосуддя, на цей раз до Німеччини.

Дем'янюк стверджує, що ніколи не служив охоронцем в концтаборі, а сам був ув'язнем табору для військовополонених. Ніхто з нечисленних свідків, які залишилися в живих до початку суду, не зміг упізнати в звинувачену охоронця. Головним аргументом на користь провини Дем'янюка стало посвідчення охоронця концтабору, яке, на думку адвокатів, є підробленим.

Стан здоров'я обвинуваченого в силу похилого віку не дозволяє йому активно брати участь у судових засіданнях, які постійно переносяться.

Читайте також:

У Німеччині ще одного українця судитимуть за розстріл євреїв

Російська ФСБ надала архіви про концтабори для суду над Дем`янюком

Свідкові в справі Дем'янюка загрожує звинувачення у вбивстві 430 000 людей

Адвокат Дем'янюка намагається зупинити судовий процес

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: