Захист Дем`янюка представив його жертвою Голокосту

Адвокат 89-річного українця Івана Дем’янюка, котрого обвинувачують у вбивстві 27,9 тисяч людей, наполягає на тому, що підсудний є жертвою.

Захист українця Івана Дем'янюка, обвинувачуваного в співучасті у вбивстві 27900 людей в роки Другої світової війни, представив його перед учасниками судового засідання як жертву, а не як злочинця.

За версією німецького слідства, Дем'янюк безпосередньо брав участь у знищенні щонайменше 27,9 тисячі ув'язнених у таборах Треблінка і Собібор, де служив наглядачем після полону.

Як заявив на відкритті процесу в Мюнхенському земельному суді адвокат обвинуваченого Ульріх Буш, Дем'янюк є "тим, хто вижив у Голокост, а не злочинцем".

За словами адвоката, Дем'янюк "стоїть на такому ж щаблі", як і приватні обвинувачі - в процесі їх бере участь приблизно 40 осіб, здебільшого це родичі людей, убитих в Собіборі.

Перший день слухань почався з більш ніж годинним запізненням. Спостерігати за процесом до суду приїхали понад 200 журналістів, не рахуючи приватних обвинувачів. З 147 місць у залі засідань тільки 68 було призначено для журналістів, які спочатку чекали біля входу в будівлю суду, а потім почали відштовхувати один одного від дверей до зали, намагаючись прорватися на слухання і зайняти собі місце.

Процес над 89-річним обвинуваченим проходить в "ощадливому" режимі, при якому літній підсудний буде присутній на засіданнях не більше двох 90-хвилинних періодів в день.

Раніше син Дем'янюка говорив, що його батько не переживе суду через похилий вік і слабке здоров'я. Прокуратура Мюнхена, в свою чергу, підтвердила лікарський висновок, згідно з яким Дем'янюк може постати перед судом.

У випадку, якщо він доживе до закінчення нинішнього розгляду, і його буде визнано винним, термін його ув'язнення у багато разів перевищить вік світової цивілізації і складе 435 000 років ув'язнення.

Дем'янюк стверджував, що він служив у Червоній Армії і в

1942 році потрапив у полон,

а також ет, що в нього був однофамілець. З його рідного села Дубових Махарницях на Вінниччині у 1942 році на війну пішло двоє Іванів Дем'янюків, повідомляє один з українських телеканалів.

Один опинився в Америці. Другий після повернення з фронту жив в рідному селі на Вінниччині і повісився в 60-х роках.

Процес у справі Дем'янюка планується продовжити до травня 2010 року. Очікується, що на суді виступлять 23 свідка у справі вихідця з України, серед яких в основному родичі загиблих в концентраційних таборах.

Нагадаємо, що в 1958 році виходець з України Іван Дем'янюк отримав американське громадянство, однак у 1986-му був позбавлений його на тій підставі, що приховав своє нацистське минуле від імміграційної влади в 1950-і.

Тоді ж він був депортований в Ізраїль, де був засуджений до смертної кари за злочини проти людства. Проте, ізраїльський суд у 1993 році виправдав в'язня, вважаючи, що той не був наглядачем до концтаборі. Дем'янюк повернувся до США.

Потім знову виявились нові обставини, коли розслідуванням минулого українця зайнялися вже американська влада. У зв'язку з цим, у 2009 році він був екстрадований до Німеччини, де постав перед судом. Німецьке звинувачення наполягає, що українець брав безпосередню участь у знищенні 27,9 тис. людей у концтаборах Треблінка і Собібор, де нібито служив охоронцем.

Читайте також:

В Мюнхені розпочався суд над Іваном Дем'янюком

Адвокат Дем'янюка знайшов спосіб відстрочити початок процесу

Львівщина вимагатиме в Ющенка захистити посібника нацистів Дем’янюка

Скаргу Демян’юка на депортацію зі США відмінила остання інстанція

ВідеоДем’янюка винесли з зали суду на ношах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: