"Івана Грозного" Дем'янюка почнуть судити в Німеччині у листопаді

89-річному уродженцю України інкримінується пособництво у вбивстві 27900 чоловік у концтаборі на території Польщі. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Суд над підозрюваним нацистським злочинцем Іваном Дем'янюком розпочнеться в Німеччині 30 листопада. Безпосередньо на слухання відведено 35 днів, а весь процес, як очікується, триватиме до травня 2010 року.

89-річному уродженцю України інкримінується пособництво у вбивстві 27900 людей у концтаборі Собібор на території Польщі в 1943 році. За версією слідства, Дем'янюк конвоював привезених туди євреїв - чоловіків, жінок і дітей - безпосередньо до газових камер. У разі обвинувального висновку йому загрожує 15 років в'язниці.

Головний свідок звинувачення, колишній в'язень Собібор Томас Блатт дасть свої свідчення в період між 19 і 21 січня, повідомив його адвокат.

Сам Дем'янюк заперечує висунуті проти нього звинувачення, і, зокрема, те, що він служив охоронцем у таборі смерті. Він заявляє, що потрапив в полон в ході боїв в Україні, після чого утримувався нацистами як військовополонений.

Звинувачення були пред'явлені Дем'янюку 13 липня, після того, як медична комісія мюнхенської тюрми "Штадельхайм" визнала його досить дієздатним. Лікарі, проте, обмежили час питань до двох півторагодинних засідань на день. Сім'я Дем'янюка заявляла, що він дуже слабкий для участі в судовому процесі, оскільки хворий на рак, артрит, а також страждає на захворювання нирок.

Дем'янюк не вперше буде проходити обвинуваченим у нацистських злочинах. У 1988 році його судили в Ізраїлі і засудили до страти за участь у вбивствах в'язнів таборів Треблінка і Собібор. В'язні Треблінки впізнали у ньому відомого своєю жорстокістю охоронця "Івана Грозного". Пізніше ізраїльський Верховний суд скасував цей вирок - після появи документів з радянських архівів, які свідчили про те, що "Іван Грозний" - це, можливо, інша людина.

Після цього Дем'янюк повернувся до США, куди вперше прибув як біженець незабаром після закінчення Другої світової війни в 1951 році. Тоді він оселився в Клівленді і влаштувався працювати автомеханіком. Але в 2001 році проти нього почався новий процес, в ході якого були пред'явлені архівні матеріали, які переконали суд, що Дем'янюк під час Другої світової служив охоронцем у різних таборах смерті. У 2004 році Дем'янюк був позбавлений американського громадянства через те, що приховав своє минуле, коли вперше прибув до країни. У 2005 році американський суд дозволив депортувати його в Німеччину, Польщу або в Україну.

У березні 2009 року прокуратура Німеччини видала ордер на його арешт за підозрою в пособництві нацистам. Прокуратура заявила, що в неї є документи, які підтверджують нацистське минуле Дем'янюка, в тому числі - численні свідчення свідків і посвідчення СС на його ім'я, що доводить, що він служив у таборі Собібор в березні-вересні 1943 року.

Читайте також:

"Івану Грозному" Дем’янюку інкримінують 28 тисяч вбивств

Німеччині дозволили судити Дем’янюка не більше трьох годин

Львів став на захист українського нациста. На черзі інші міста

Французькі в’язні концтаборів подали позов проти Дем’янюка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: