Із ким "дружитиме" Кремль. Лавров заявив про розробку нової концепції зовнішньої політики Росії

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Із ким "дружитиме" Кремль. Лавров заявив про розробку нової концепції зовнішньої політики Росії

Міністерство закордонних справ Росіії

Деталі відносин із західним світом міністр обговорив без преси.

Найближчим часом Російська Федерація змінить свою Концепцію зовнішньої політики, остання редакція якої була затверджена 2013 року. Усе – через значну "прохолоду" у відносинах Кремля із Заходом через агресію РФ проти України, а також через участь у війні в Сирії.

"Упевнений, що ви не можете відповісти одразу "одним махом" на всі питання, винайти якусь "магічну формулу", яка дозволить вирішувати будь-які проблеми, тим більше, в нинішній міжнародній ситуації, яка залишається мозаїчною та суперечливою. При цьому можна спостерігати загальні тенденції, і ми намагаємося їх відображати в наших основоположних доктринальних документах – Стратегії національної безпеки Росії, в Концепції зовнішньої політики, над новою редакцією якої ми зараз працюємо за дорученням президента Росії Володимира Путіна", – сказав міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров під час сьогоднішньої Асамблеї Ради із зовнішньої і оборонної політики Росії.

Водночас він нагадав про непрості відносини Росії із західним світом.

"У найзагальнішому плані йдеться про тривалий період переходу до поліцентричної архітектури (міжнародних відносин). Цей висновок ми не знімаємо з порядку денного, а навпаки бачимо численні підтвердження цієї тенденції. Перехід до поліцентричної архітектури в ідеалі та перспективі повинен спиратися на взаємодію провідних центрів сили в інтересах спільного вирішення глобальних проблем. Таке бачення розділяється багатьма державами, хоча, як і на всіх попередніх етапах історії, автоматизму в міжнародних справах не існує. Немає ніяких гарантій, що позитивний вектор запанує. Навіть у разі, якби ідея побудови багатополярного світу отримала універсальну підтримку, її реалізація була б украй важкою справою, представляла б собою завдання безпрецедентної складності, яка передбачає вихід на принципово новий рівень відповідальності, далекоглядності та політичної волі. В умовах же, коли філософія налагодження рівноправного партнерства в інтересах забезпечення ефективного глобального управління зустрічає, кажучи прямо, опір з боку західних партнерів, перешкоди на цьому шляху багато разів", – сказав Лавров.

А ось чому так відбувається, міністр закордонних справ РФ обговорив із учасниками засідання вже без преси.

Тим часом у Криму публічно висміяли гімн Росії.

Наступна публікація