Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Із маком, волошками та формою ветеранів: у світі вшанували пам’ять жертв Другої світової війни

Церемонії відбулися в Європі та Америці.

У більшості європейських міст відбулися меморіальні акції з нагоди Дня пам’яті за жертвами Другої світової війни, котра завершилася 8 травня 1945 року. Представники британської королівської родини принц Чарльз із дружиною приїхали у Францію, яка була союзником Британії, та взяли участь в урочистостях у місті Ліон, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Значно помпезніше цей день відзначили у Парижі. За посилених заходів безпеки президент Еммануель Макрон поклав квіти до могили невідомого солдата. Замість червоного мака у Франції на урочистостях використовують синю волошку – колір пам'ятної квітки відтворює колір форми французьких солдатів. Макрон також зустрівся з ветеранами війни і разом з ними прослухав гімн французького спротиву – пісню партизанів.

ВідеоЯк світ відзначає День пам'яті та примирення

У більшості європейських міст проходять вшанувальні заходи. Загиблих згадують, зокрема, у Лондоні, Брюсселі та Ризі. Представники британської королівської родини Принц Чарльз із дружиною приїхали у Францію, яка була союзником Британії під час Другої світової, та взяли участь в урочистостях у місті Леон. За посилених заходів безпеки президент Еммануель Макрон поклав квіти до могили Невідомого солдата у Парижі.

Як світ відзначає День пам'яті та примирення

У Німеччині урочистостей мало – цій країні знадобилося не одне десятиліття після капітуляції, щоби визначитися, чим саме для неї є 8 травня. Цю дату називають днем визволення Німеччини від фашизму. Німеччина постійно наголошує на своїй провині і відповідальності за розв’язану війну і голокост, там часто говорять про історичну відповідальність перед Росією і тільки нещодавно почали визнавати, що проти Гітлера воювали усі колишні радянські республіки. У Берліні українські дипломати, представники німецького уряду, парламенту та влади вшанували пам’ять загиблих у війні. На акцію прийшли й українці, які мешкають в місті. 9 травня у Німеччині є днем Європи.

У Сполучених Штатах, так само, як і в Європі, 8 травня – це день пам’яті, а не свято. У Вашингтоні ветерани та родичі збираються під меморіалом, аби згадати загиблих і відзначити відвагу тих, хто ще живий. Багато з тих ветеранів підробляли документи, аби виглядати старшими та брати участь у бойових діях. "Мені було 15, коли я потрапив на війну, 16 – коли я опинився в Європі. Дуже її люблю. Повертаюся туди щоразу, коли маю таку змогу", - зізнався Гаррі Міллер. Діти вже померлих ветеранів інколи вдягають батьківську форму, аби в такий спосіб ушанувати своїх рідних. Але навіщо перетворювати день спогадів на свято – вони не розуміють. "Я не думаю, що загибель мільйонів – це привід для свята. Їхня жертва справді змінила світ, але для родин це була величезна втрата", - каже син ветерана Патрік Маккаурт.

Кореспондент ТСН Наталія Фібріг

Залиште свій коментар

Вибір редакції