Кремлю нагадали про зобов’язання в межах участі в Раді Європи.
Росія зобов’язана сприяти розслідуванню трагедії рейсу МН17 у небі над Донбасом улітку 2014 року. На цьому наголосила голова комітету ПАРЄ з юридичних питань та прав людини Торхілдур Сунна Айварсдоттір, повідомляє Радіо Свобода.
Представниця асамблеї привітала обмін полоненими між Україною та Російською Федерацією, але одразу ж наголосила на тому, що Володимир Цемах як особа, котра цікавить слідчих у справі MH17, повинен залишатися доступним нідерландським органам правосуддя.
"Те, що Україна дозволила пану Цемаху поїхати до Росії, не означає, що йому більше не потрібно співпрацювати у розслідуванні цієї жахливої події. Росія є державою-членом Ради Європи і як така юридично зобов'язана боротися з безкарністю", – зазначила Айварсдоттір.
Нагадаємо, наприкінці червня українські спецслужби провели спецоперацію на окупованій території Донбасу і вивезли з окупованих районів Донецької області колишнього начальника розрахунку ППО Сніжного (з околиць якого була випущена ракета "Бук" по малайзійському Boeing - прим.ред.) Володимира Цемаха, який може бути причетним до справи у авіакатастрофі MH17 2014 року.
За даними джерел, від 26 червня 2014 року до 27 червня 2019-го в окупованому Сніжному він обіймав посаду "командира батальйону протиповітряної оборони в/ч 08801", який згодом став "1-ю окремою мотострілковою бригадою "Слов'янська" ДНР". Згодом "зенітник" був "заступником командира батальйону в/ч 08819". Тим часом з’явилася інформація, що нібито Росія внесла його до списків на обмін.
Своєю чергою головний прокурор Нідерландів звернувся з листом до ГПУ з проханням не видавати Росії підозрюваного у справі про катастрофу Malaysia Airlines. 5 вересня Апеляційний суд Києва ухвалив рішення про звільнення з-під варти Цемаха під особисте зобов'язання.
7 вересня його доправили до Москви в рамках обміну полоненими. Президент України Володимир Зеленський повідомив, що нідерландські слідчі допитали його перед відправленням до Росії.