Із українцем Кубівим, але без рідної доньки Гульнари: як в Узбекистані поховали президента Карімова

До керування країною приступив тимчасовий глава – керівник парламенту Нігматулла Юлдашев.

Після тижня чуток та здогадок в Узбекистані офіційно оголосили про смерть президента Іслама Карімова. З Ташкента тіло літаком перевезли до Самарканда – рідного міста першого й 27 років поспіль незмінного глави держави, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ще вдосвіта тисячі людей вишикувалися вздовж головної магістралі Ташкента, аби провести похоронний кортеж президента. Дорогу стелили квітами.

ВідеоВ Узбекистані офіційно оголосили про смерть президента

Чутки про смерть Іслама Карімова ширилися тиждень. Достеменно було відомо лише про те, що у 78-річного незмінного президента стався інсульт. Офіційно про смерть оголосили лише пізнього вечора у п'ятницю.

Ховали Карімова за 300 кілометрів від столиці у його рідному місті Самарканд. Церемонія прощання пройшла за мусульманським обрядом на історичній площі Регістан. Після чого тіло президента загорнули у 21-метровий білий саван і труну на руках віднесли до могили. Карімова поховали на цвинтарі Шахи-Зінда, де спочивають його батьки. В країні оголосили триденну жалобу.

Прощання з диктатором. У Ташкенті зі слізьми й квітами проводили в останню путь Карімова

На похорон приїхали дружина й молодша донька Карімова Лола. Чекали й старшої Гульнари, але вона так і не з'явилася. Власне, її не бачили вже два роки, відколи вона посварилася з батьком-президентом і її запроторили під домашній арешт. Чи взагалі жива Гульнара – невідомо.

Більшість іноземних лідерів співчуття узбецькому народові висловили в телеграмах. На церемонію приїхали лише очільники кількох сусідніх держав. Від України був перший віце-прем'єр Степан Кубів.

Карімов правив країною 27 років поспіль. Правозахисники називали його одним із найжорстокіших диктаторів, котрого обвинувачували не лише у катуваннях та розстрілах опозиції, а й у використанні рабської праці. Тепер Узбекистан тимчасово очолить голова сенату Нігматулла Юлдашев. Вибори ж планують провести протягом найближчих трьох місяців, як того вимагає конституція.

Кореспондент ТСН Мар'яна Зінковська

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: