Ізраїль дозволив ввозити до Гази все, крім зброї

Ізраїль ухвалив зняти заборону на ввезання в сектор Газа всіх товарів, за винятком тих, які  можуть бути використані у військових цілях.

Військово-політичний кабінет Ізраїлю ухвалив в неділю зняти заборону на ввезення в сектор Газа всіх товарів, за винятком зброї і військових матеріалів. Зокрема, буде розширений формат роботи Контрольно-пропускних пунктів з тим, щоб дозволити доставку на територію сектора будь-яких товарів і матеріалів, які не можуть бути використані у військових цілях. Очевидно, що певну роль у прийнятті цього рішення зіграв тиск світової спільноти, яка засудила захоплення Ізраїлем "Флотилії свободи".

"Уряд Ізраїлю... вирішив опублікувати перелік товарів, не дозволених до ввезення в сектор Газа, який обмежений зброєю і військовими матеріалами, включаючи предмети подвійного призначення. Всі товари, які не ввійдуть до цього списку, буду дозволені до ввезення в сектор Газа", - сказано в повідомленні за підсумками засідання воєнно-політичного кабінету.

Рішення кабінету, що об'єднує голів ключових міністерств і керівників силових відомств, знаменує собою відмову від санкцій політики, що застосовувалася протягом трьох років, в рамках якої палестинський анклав міг легальним шляхом імпортувати лише товари першої необхідності - близько 150 найменувань.

Будматеріали, без яких не можна почати відновлення тисяч зруйнованих будинків і об'єктів інфраструктури, Ізраїль зарахував до категорії товарів "подвійного призначення", але пообіцяв "вирішити й розширити" їх ввезення для проектів, затверджених Палестинською національною адміністрацією, що реалізовують під міжнародним контролем.

У постанові кабінету йдеться про намір збільшити пропускну здатність наземних переходів, через які здійснюється постачання сектора Газа.

Ізраїльська влада підкреслює, що пом'якшення санкцій не відіб'ється на "існуючих процедурах безпеки". До них Ізраїль відносить і морську блокаду з перехопленням іноземних суден, що прямують в анклав.

Час роботи прикордонних переїздів буде збільшено. Ізраїль дозволить ввезення в сектор Газа будівельних матеріалів, які будуть використовуватися для будівельних робіт, що знаходяться під міжнародним контролем. Йдеться, серед іншого, про будівництво та відновлення житлових будинків, шкіл, лікарень та інфраструктури сектора.

Ізраїль сподівається довести світові, що немає необхідності у відправці "гуманітарних караванів" по морю. "Армія оборони Ізраїлю продовжить перешкоджати транспортуванню до Гази, і з неї терористичних активістів, зброї, військових матеріалів і товарів подвійного призначення, які посилюють військовий потенціал (правлячого в анклаві руху) "Хамас" і інших терористичних угруповань", - говориться в повідомленні.

У разі ж, якщо які-небудь країни або організації все ж таки вирішать доставити гуманітарну допомогу для сектора Газа морським шляхом, вантаж буде в обов'язковому порядку оглянутий в порту Ашдода, після чого перевезений в сектор Газа.

Читайте також:

Ізраїль послабив блокаду сектора Газа

Сирія: Ізраїль поставив Близький Схід на порозі війни

Іран відправив "флотилію свободи", щоб прорвати блокаду сектора Газа

Ізраїльські танки увійшли в сектор Газа

ВідеоІзраїль дозволив ввозити до Гази все, крім зброї

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: