Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ізраїль евакуював із Сирії "Білих шоломів", які допомагали жертвам війни на території повстанців

За три місяці врятованих "Білих шоломів" та членів їхніх родин мають прийняти Німеччина, Велика Британія та Канада.

Ізраїльські військові евакуювали із Сирії кількасот працівників гуманітарної організації "Сирійська цивільна оборона", більше відомої як "Білі шоломи".

Про це повідомляє DW із посиланням на прес-службу ізраїльської армії.

Наказ про евакуацію віддав уряд Ізраїлю. Про порятунок членів "Білих шоломів" прохали США та низка європейських країн. Евакуацію провели після того, як урядові сили Башара Асада за підтримки Ірану та Росії отримали повний контроль над Південною Сирією.

Уряд Йорданії дозволив перевозити евакуйованих членів "Білих шоломів" та їхні родини територією країни. За даними йорданських ЗМІ, впродовж трьох місяців їх мають прийняти Німеччина, Велика Британія та Канада. Ідеться про понад 800 врятованих.

ВідеоДерждеп США має докази, що Росія та Сирія зачищають сліди хімічної атаки у Думі

Інспектори з Організації із заборони хімічної зброї не можуть дістатися місця ураження, хоча минуло вже 12 днів. У Держдепі вважають, сирійський режим і росіяни тиснуть на місцевих та блокують доступ, аби прибрати докази використання хімічної зброї. У Росії ж взагалі переконують, що слідів хіматаки у місті немає, а фотографії та відео з місця назвали фейком. 

Держдеп США має докази, що Росія та Сирія зачищають сліди хімічної атаки у Думі

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас підтвердив, що ФРН прийме евакуйованих із Сирії та пояснив рішення міркуваннями "гуманності”.

"Від початку сирійського конфлікту "Білі шоломи" врятували понад 100 тисяч людей", - розповів Маас.

У складі організації "Білих шоломів", заснованої 2013 року, працювали близько трьох тисяч працівників. Волонтери, ризикуючи власними життями, допомагали жителям території, яка перебувала під контролем сирійських повстанців. Вони також займалися похованням загиблих і надавали медичну допомогу пораненим. 

Крім того, саме "Білі шоломи" повідомляли про застосування військами Башара Асада хімічної зброї. 

Вибір редакції