Ізраїль готовий оголосити перемир'я

Ізраїль готовий припинити бойові дії у секторі Газа.

Уряд Ізраїлю має намір проголосувати за припинення бойових дій в секторі Газу, повідомляють джерела ВВС. Очікується, що ізраїльський кабінет під час засідання в суботу ухвалить рішення про перемир'я, після чого прем'єр-міністр країни Ехуд Ольмерт виступить з телевізійним зверненням до народу.

Втім рішення про припинення вогню не означає досягнення домовленості з радикальним угрупуванням ХАМАС, яке контролює Газу. Тому Ольмерт заявить, що у випадку, якщо ХАМАС продовжить ракетний обстріл Ізраїлю, збройні сили країни відповідять на них "хірургічними ударами".

Офіційний представник ХАМАС в Лівані заявив, що група продовжить бойові дії, якщо не будуть виконані всі її вимоги, зокрема повне виведення ізраїльських військ з Гази. Ізраїльські джерела повідомили, що Ольмерт оголосить про виконання Ізраїлем завдань операції в Газі. З якого саме часу буде припинений вогонь, поки незрозуміло. При цьому у разі відновлення повномасштабного обстрілу території Ізраїлю операція в Газі буде продовжена.

Рішення про припинення операції в Газі може бути ухвалене на 22-й день після початку операції Ізраїлю проти руху ХАМАС. З 27 грудня, коли почався обстріл Гази, загинули близько 1,2 тисячі палестинців. Ізраїль повідомив про загибель 13 своїх громадян, зокрема трьох мирних жителів.

В п'ятницю представник уряду Ізраїлю Марк Регев заявив, що на переговорах з єгипетськими посередниками в Каїрі досягнутий достатній прогрес, для того, щоб перемир'я стало можливим.

Сполучені Штати та Ізраїль підписали угоду, що передбачає заходи із запобігання переозброєння палестинського угрупування ХАМАС у випадку, якщо Ізраїль погодиться припинити вогонь в Газі.

Генеральна асамблея ООН на екстреному засіданні в п'ятницю прийняла резолюцію з вимогою негайного припинення вогню в секторі Газа. Згідно з прийнятою резолюцією, за припиненням вогню повинне послідувати виведення всіх ізраїльських військових
підрозділів з території палестинського анклаву.

Як повідомив представник агентства ООН по наданню допомоги палестинцям UNRWA, дві людини були убиті в результаті обстрілу школи ООН в Бейт-Лахіє на півночі Гази, або об'єкту, який знаходився біля неї. Ізраїльські військові заявили, що перевіряють ці повідомлення.

Минулою ночі ізраїльські ВПС завдали по Газу 50 ударів. ХАМАС у свою чергу продовжив обстріл території Ізраїлю. 

Читайте також:

ХАМАС відмовився від перемир’я з Ізраїлем

Ізраїль та ХАМАС домовились про двотижневе перемир'я

ООН згортає гуманітарні операції в секторі Газа

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: