Ізраїль готовий віддати за полоненого капрала 980 палестинських ув'язнених

В обмін на ізраїльтянина будуть звільнені палестинські ув'язнені, засуджені за тероризм.

Стали відомі подробиці операції зі звільнення захопленого палестинцями у 2006 році ізраїльського військовослужбовця Гілада Шаліта. За даними ізраїльської прокуратури, в обмін на ізраїльтянина будуть звільнені 980 палестинських ув'язнених, засуджених за тероризм.

Інформацію про угоду прокуратура надала у відповідь на запит Вищого суду справедливості (БАГАЦ), що розглядає в ці дні апеляцію товариства родичів жертв терору "Альмагор" проти угоди.

За цими даними, на першому етапі будуть звільнені 450 в'язнів за списком, наданим Ізраїлю палестинською терористичною організацією "Хамас" через німецького посередника. На другому етапі операції будуть звільнені ще 530 палестинських ув'язнених за вибором Ізраїлю - як "жест доброї волі" у відношенні палестинського народу.

Прокуратура звернулася до БАГАЦ з проханням відхилити апеляцію товариства "Альмагор", що вимагає публікації чітких критеріїв звільнення палестинських терористів в рамках операції. Причини, з яких не можна допускати таку публікацію, прокуратура обіцяє пояснити суддям на закритому засіданні БАГАЦ.

Відзначимо, що раніше в неділю представник "Хамасу" в Дамаску Мухаммад Нізаль повідомив, що "Ісламський рух опору" передав німецькому посереднику свою відповідь із приводу угоди, і зараз очікує відповіді Ізраїлю.

Нагадаємо, ізраїльський танкіст Гілад Шаліт 25 червня 2006 потрапив у полон на кордоні з сектором Газа. Його захопили бойовики "Хамасу" і двох інших палестинських угруповань для обміну на палестинців, які перебувають в ізраїльських в'язницях.

Незабаром після викрадення керівництво "Хамасу" зажадало в обмін на звільнення ізраїльтянина випустити всіх палестинських ув'язнених (близько 8500 осіб). Тоді ж стали відомі імена "ключових" терористок, звільнення яких добивається "Хамас".

На початку жовтня телеканали Ізраїлю показали відеозапис з Гіладом Шалітом, який був отриманий в п'ятницю в обмін на звільнення з в'язниць 20-ти палестинських злочинниць. Запис тривав близько трьох хвилин. Протягом усього цього часу 23-річний капрал, одягнений у форму військового типу без знаків розрізнення, вголос читає газету, сидячи на стільці біля білої стіни. Ніяких предметів меблів і взагалі інтер'єру в кадрі не видно.

Зрідка Гілад піднімає голову від газети і як би крадькома дивиться в камеру. Майже весь час він злегка посміхається. Один раз встає і підходить близько до камери. У записі видно, що читає він номер Felesteen від 14 вересня 2009 року - газети "Хамасу", що видається в секторі Газа.

Разом з тим Шаліт прочитав звернення, в якому висловив надію, що уряд не упустить можливості укласти угоду щодо обміну полоненими. Він також сказав, що почуває себе добре і хоче якомога швидше зустрітися з рідними. Бранець додав, що тюремники ставляться до нього добре.

Спеціаліст по "мові тіла", який коментував показане відео, не сумнівається в тому, що Гілад Шаліта дійсно здоровий. Разом з тим, як зазначає сайт, Шаліт на записі дуже худий, можна сказати, виснажений. Після обміну ісламісти заявляли, що ще залишаються "розбіжності по десятках ув'язнених" і переговори про звільнення ізраїльського військовослужбовця можуть тривати ще невизначений час.

Читайте також:

ХАМАС готовий обміняти Гілада Шаліта на 450 полонених

Ізраїль обміняв палестинських увязнених на відео полоненого солдата

Ізраїльський полонений живий

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: